“Liepājas enerģija” atjauno maģistrālā siltumtīkla posmu Klaipēdas ielā

SIA “Liepājas enerģija”, turpinot modernizēt pilsētas siltumapgādes sistēmu un paaugstinot siltumtīklu drošību, uzsākusi 100 metru gara maģistrālā siltumtīkla posma rekonstrukciju Tukuma un Klaipēdas ielas krustojumā. Rekonstrukcijas darbu laikā atsevišķas dienas Dienvidrietumu rajona iedzīvotājiem nebūs pieejams siltumenerģijas pakalpojums, kā arī būs izveidots apbraucamais ceļš pie Tukuma ielas 2, nodrošinot piekļuvi ēkām līdzās uzņēmuma gāzes koģenerācijas stacijai.

Siltumtīkla posma rekonstrukcija tiks veikta no Tukuma ielas 2 – “Liepājs enerģijas” gāzes koģenerācijas stacijas – līdz tirdzniecības centram “Baata” Klaipēdas ielā, kopumā ar mūsdienīgiem un augstvērtīgiem materiāliem atjaunojot 100 metru garu siltumtrasi. Posms ir īpaši nozīmīgs, jo ar siltumapgādi nodrošina visu Dienvidrietumu rajonu, un tā nomaiņa nepieciešama tehniskā stāvokļa dēļ. Rekonstrukcijas laikā tiks demontēta esošā siltumtrase un tās vietā izbūvēta jauna – darbi uzsākti ar esošās siltumtrases sagatavošanu rekonstrukcijai, tālāk sekos siltumtrases nomaiņa, kuras ietvaros tiks pārtraukta siltumenerģijas padeve, bet darbi noslēgsies ar teritorijas labiekārtošanu. Siltumtrases posma rekonstrukciju veiks “Liepājas enerģijas” sadarbības partneris SIA “Grobiņas SPMK”.

“Liepājas enerģijas” tehniskais direktors Jānis Jansons: “Saprotam, ka siltumenerģijas padeves pārtraukums daļai iedzīvotāju var radīt neērtības, tomēr ceram, ka mūsu klienti tās uztvers ar izpratni, apzinoties, ka aktīvajā apkures sezonā tiks saņemta droša un nepārtraukta siltumapgāde. Lai gan rekonstruējamais posms ir maģistrālā siltumtrase, kas nodrošina siltumapgādi visam Dienvidrietumu rajonam, darbus esam plānojuši tā, lai maksimāli samazinātu laiku, kurā iedzīvotājiem nav pieejams siltumenerģijas pakalpojums. Tāpat esam ņēmuši vērā jaunā skolas gada sākumu, līdz ar to gan augusta pēdējās dienās, gan septembra pirmajā nedēļā siltumenerģijas pakalpojums būs pieejams visiem mūsu klientiem.”

Siltumenerģijas padeves pārtraukums plānots laikā no 4. līdz 10. septembrim, un šajā laikā karstais ūdens nebūs pieejams Dienvidrietumu rajona iedzīvotājiem. Precīza informācija par plānotajiem siltumenerģijas pārtraukumiem pieejama “Liepājas enerģijas” mājas lapā šeit

Rekonstrukcijas laikā satiksmes kustība nebūs traucēta, bet laikā no 21. augusta līdz 17. septembrim būs izveidots pagaidu apbraucamais ceļš no Tukuma ielas 2 – tam virzoties caur “Liepājas enerģijas” katlu mājas teritoriju – līdz Vaiņodes ielai. Apbraucamais ceļš nodrošinās brīvu piekļuvi garāžu kooperatīvam, uzņēmumam SIA “Ozoliņš un partneri” (Tukuma ielā 6a) un dzīvojamajai mājai (Tukuma ielā 6), kas atrodas līdzās katlu mājai. Apbraukšanas shēma aplūkojama šeit.

Kopumā šajā vasarā pilsētas siltumtīkli atjaunoti 2100 metru garumā, nodrošinot, ka modernizēti jau 90% no visas Liepājas siltumapgādes sistēmas infrastruktūras. Tāpat šajā vasarā uzņēmums centralizētajai siltumapgādes sistēmai pievienos 42 jaunu klientu objektus, izbūvējot 1300 metru jaunu siltumtīklu un nodrošinot papildu slodzi aptuveni 4 MW apjomā. Liepājas pilsētas pašvaldības īstenotā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmu labiekārtošanas projekta ietvaros, “Liepājas enerģija” par saviem līdzekļiem rekonstruējusi siltumtīklus arī sešu dzīvojamo māju iekšpagalmos.

“Liepājas enerģijas” aktualitātēm un rekonstrukciju darbu plānam iespējams sekot līdzi uzņēmuma mājas lapā www.liepajasenergija.lv vai zvanot Klientu daļai pa tālruni 63488866.

Par SIA “Liepājas enerģija”

SIA “Liepājas enerģija”  ir dibināta 2005. gadā un  nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājas pilsētā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmums apkalpo gandrīz 700 dzīvojamo māju, kā arī skolas, bērnudārzus, iestādes un uzņēmumus; kopējais Liepājas centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu garums ir 100 kilometri. SIA “Liepājas enerģija” akcionāri ir AS “Latvenergo” (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA “Enerģijas risinājumi” (10%); uzņēmumā strādā 86 darbinieki.

Papildu informācija:
Agija Tērauda,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 63425673
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
www.liepajasenergija.lv

facebook.com/Liepajas.energija; twitter.com/Liepajas_energy