Modernizēts ēkas individuālais siltummezgls – priekšrocība drošībai un ekonomijai

Šogad ēku individuālie siltummezgli modernizēti 69 ēkās, kas saņem SIA “Liepājas enerģija” nodrošināto siltumapgādes pakalpojumu, līdz ar to jau 93% no visiem siltummezgliem, kas uzstādīti centralizētajai siltumapgādes sistēmai pievienotajos namos, atbilst moderna un mūsdienīga siltummezgla prasībām.

Galvenais un ļoti būtisks iemesls, kādēļ namu apsaimniekotāji kopīgi ar iedzīvotājiem izvēlas modernizēt siltummezglus, ir ēkas iekšējās apkures sistēmas drošības paaugstināšana, plašas iespējas regulēt iekštelpu temperatūru un komforta līmeni, kā arī efektīvs un ekonomisks siltumenerģijas patēriņš. Liepājā šobrīd vairāk nekā 94% daudzdzīvokļu dzīvojamo māju aprīkotas ar moderniem un pilnībā automatizētiem siltummezgliem, tāpat arī vairāk nekā 90% pašvaldības, juridiskā un privātā sektora īpašumos uzstādīti moderni siltummezgli. Mūsdienu prasībām atbilstoši siltummezgli tiek izbūvēti arī visos “Liepājas enerģijas” jauno klientu objektos.

Ēkas individuālais siltummezgls ir viena no galvenajām ēkas apkures sistēmas sastāvdaļām – tas, izmantojot “Liepājas enerģijas” piegādāto siltumenerģiju, nodrošina ēkas telpu apsildīšanu, kā arī nodrošina karstā ūdens sagatavošanu un ēkas iekšējās apkures sistēmas cirkulāciju. Attīstoties tehnoloģijām, mainījušās vajadzības un prasības iekārtām, kas nodrošina siltumapgādi ēkā. Vēsturiski ēkās tika uzstādīti siltummezgli, kas darbojās pēc atkarīgās shēmas, neatdalot centralizētās siltumapgādes sistēmu no ēkas iekšējas apkures sistēmas. Tas nozīmē, ka ēkas iekšējās apkures sistēmā siltumnesēja darba spiediens ir vienāds ar darba spiedienu ārējos tīklos, neparedzot iespēju spiedienu regulēt. Mūsdienu prasībām atbilstošs ir siltummezgls, kas darbojas pēc neatkarīgas shēmas – mājas iekšējā apkures sistēma pēc tās izveides vai rekonstrukcijas vienu reizi  tiek uzpildīta ar siltumnesēju no centralizētās siltumapgādes sistēmas, kā arī nepieciešamības gadījumā tiek papildināta pēc vajadzības, un siltumnesējs cirkulē tikai un vienīgi konkrētās ēkas apkures sistēmā, apsildot mājokli.

Dainis Porietis, “Liepājas enerģijas” Realizācijas un energokontroles daļas vadītājs: “Izmantojot atkarīgos siltummezglus, ēkas iekšējās apkures sistēmas darba spiediens ir vienāds ar centralizētās siltumapgādes sistēmas spiedienu – tas veicina ātrāku iekšējās apkures sistēmas nolietošanos, rada lielākus siltuma zudumus siltumtīklos un ierobežo hidraulisko režīmu regulēšanu. Tāpat avārijas gadījumos noplūdes var radīt nopietnākus zaudējumus, kā arī nepieciešama lielāka siltumnesēja spiediena starpība ēkas ievadā. Šo iemeslu dēļ siltumapgādes nozares eksperti iesaka veikt siltummezglu modernizāciju, pārejot uz neatkarīgiem un pilnībā automatizētiem siltummezgliem.”

ISM

Par ēkas siltummezgla modernizācijas nepieciešamību māju iedzīvotājiem jāvēršas pie sava apsaimniekotāja, vai jāsazinās ar “Liepājas enerģijas” Klientu apkalpošanas daļu, zvanot pa tālruni: 63488866.

Par SIA “Liepājas enerģija”

SIA “Liepājas enerģija”  ir dibināta 2005. gadā un  nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājas pilsētā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmums apkalpo gandrīz 700 dzīvojamo māju, kā arī skolas, bērnudārzus, iestādes un uzņēmumus; kopējais Liepājas centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu garums ir 100 kilometri. SIA “Liepājas enerģija” akcionāri ir AS “Latvenergo” (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA “Enerģijas risinājumi” (10%); uzņēmumā strādā 84 darbinieki.

Papildu informācija:
Agija Tērauda,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 63425673
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
www.liepajasenergija.lv

facebook.com/Liepajas.energija; twitter.com/Liepajas_energy