Liepājā aizvadīts pirmais apkures sezonas mēnesis

Vēsais laiks oktobra pirmajā pusē, kā arī vairāku apsaimniekotāju lēmums šogad savā pārvaldībā esošās ēkas centralizētajai siltumapgādes sistēmai pieslēgt pakāpeniski un plānveidīgi, veicinājis agrāku apkures sezonas sākumu Liepājā.

Jau līdz 9. oktobrim apkures sezona bija uzsākta 57% namu, kas saņem SIA “Liepājas enerģija” nodrošināto pakalpojumu, tostarp arī pilsētas izglītības iestādēs; bet līdz 23. oktobrim tie bija jau 92%. Šobrīd apkures sezona nav uzsākta vien 2% no visiem centralizētajai siltumapgādei pievienotajiem namiem.

Vidējā ārgaisa temperatūra Liepājā aizvadītajā mēnesī bija +8,6 °C, kas ir aptuveni par diviem grādiem augstāka nekā gadu iepriekš oktobrī (+6,3 °C). Kopumā “Liepājas enerģijas” klienti oktobrī patērējuši 17 330 MWh siltumenerģijas, kas attiecībā pret 2016. gada oktobra patēriņu ir aptuveni par 10% mazāk – gadu iepriekš patēriņš bijis nedaudz augstāks galvenokārt dēļ vēsākiem laikapstākļiem.

Oktobrī vidējais daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumenerģijas patēriņš bijis 0,0077 MWh par kvadrātmetru. Atšķirīgs siltumenerģijas patēriņš vērojams ēkām ar atšķirīgu tehnisko stāvokli – ēkās, kurās veikta pilnīga renovācija, siltumenerģijas patēriņš ir zemāks nekā mājās, kurās veikti tikai daļēji energoefektivitātes uzlabojumi, un ievērojami zemāks nekā ēkās, kurās vispār nav veikti nekādi uzlabojumi. “Liepājas enerģija” aicina iedzīvotājus parūpēties par saviem mājokļiem, lai tajos būtu iespējami augstāka energoefektivitāte – līdz ar to siltumenerģijas patēriņš būs zemāks, kas atpoguļosies arī kopējās visas ēkas apkures izmaksās. Detalizētāka informācija par daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku siltumenerģijas patēriņu pieejama šeit.

“Liepājas enerģija” atgādina, ka iedzīvotāji, vēršoties pie savu namu apsaimniekotājiem un kopīgi vienojoties ar citiem mājas iedzīvotājiem, var regulēt vēlamo gaisa temperatūru ēkas iekšējā siltummezglā, attiecīgi efektīvi patērējot arī siltumenerģiju savos mājokļos.

Par SIA “Liepājas enerģija”

SIA “Liepājas enerģija”  ir dibināta 2005. gadā un  nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājas pilsētā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmums apkalpo gandrīz 700 dzīvojamo māju, kā arī skolas, bērnudārzus, iestādes un uzņēmumus; kopējais Liepājas centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu garums ir 100 kilometri. SIA “Liepājas enerģija” akcionāri ir AS “Latvenergo” (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA “Enerģijas risinājumi” (10%); uzņēmumā strādā 84 darbinieki.

Papildu informācija:
Agija Tērauda,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 63425673
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
www.liepajasenergija.lv

facebook.com/Liepajas.energija; twitter.com/Liepajas_energy