ŪDENS IEKRĀSOŠANA

Visi centralizētās siltumapgādes siltuma ražotāji, arī "Liepājas enerģija", veic siltumtīklos esošā siltumnesēja jeb tehniskā ūdens iekrāsošanu ar fluorescējošu krāsvielu, kas irekrāso ūdeni zaļgandzeltenā krāsā. Pievienotā krāsviela sastāv no ūdens,  fluorescīna (oranžas krāsas pulveris bez smaržas) un nātrija hidroksīda (NaOH, baltas skrotis). Fluoresceīna koncentrācija siltumtīklu ūdenī apkures sezonas laikā tiek uzturēta robežās 1,0 – 1,5 miligrami/litrā (mg/l) un papildināta vidēji divas reizes gadā.

Ūdens iekrāsošana nepieciešama, lai operatīvi konstatētu tehniskā ūdens noplūdes siltumtīklos, kā arī, lai atrastu ēkās esošos bojātos karstā ūdens sildītājus un tādējādi uzlabotu klientiem sniegto pakalpojumu. Pievienotā krāsviela siltumnesējā nav kaitīga iedzīvotāju veselībai, turklāt siltumnesējs cirkulē tikai siltumtīklos (apkures sistēmā).

Gadījumā, ja karstā ūdens apgādes sistēmā parādās ūdens ar zaļgandzeltenu nokrāsu, vai, ja šādas krāsas ūdens noplūdes no siltumtīkliem novērojamas apkārtējā vidē, lūdzam nekavējoties ziņot "Liepājas enerģijai" pa tālruni 63425904 (darba laikā) vai 29112732, 29276168 (ārpus darba laika).