Ārgaisa temperatūras ietekmē janvārī siltumenerģijas patēriņš pilsētā pieaudzis

Aizvadītajā mēnesī ārgaisa temperatūra bija zemāka nekā apkures sezonas sākumā – novembrī un decembrī –, līdz ar to pieaudzis kopējais siltumenerģijas patēriņš. Kopā liepājnieki janvārī patērējuši 36 922 megavatstundas (MWh) siltumenerģijas.

2018. gada janvāra vidējā ārgaisa temperatūra Liepājā, atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtajiem datiem, bija -0,5°C, kas ir par 3,9 grādiem zemāka nekā pērnā gada decembrī (+3,4°C). Aizvadītajā mēnesī liepājnieki patērējuši 36 922 MWh siltumenerģijas, kas attiecībā pret 2017. gada decembri ir par 22% vairāk. Teju identisks ārgaisa temperatūru un siltumenerģijas patēriņa ziņā ir bijis arī 2017. gada janvāris.

Janvārī vidējais daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumenerģijas patēriņš bijis 0,0191 MWh par kvadrātmetru. Pie īpaši zemām ārgaisa temperatūrām veikto energoefektivitātes pasākumu atdeve ir augstāka un siltumenerģijas patēriņš mazāks tām ēkām, kurās īstenoti energotaupīšanas pasākumi – tā, piemēram, pilnībā renovētās ēkās siltumenerģijas patēriņš janvārī bijis par 42% mazāks nekā vidēji pilsētā. Savukārt ēkās, kurās nav veikti energoefektivitātes pasākumi – ēka vai tās daļas nav siltinātas, ēkai ir nolietoti logi, durvis u.c. – siltumenerģijas patēriņš bijis aptuveni par 17% lielāks nekā vidēji pilsētā. Detalizētu informāciju par centralizētajai siltumapgādes sistēmai pievienoto daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumenerģijas patēriņu iespējams aplūkot uzņēmuma mājas lapā.

Par SIA Liepājas enerģija

SIA Liepājas enerģija  ir dibināta 2005. gadā un  nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājas pilsētā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmums apkalpo gandrīz 700 dzīvojamo māju, kā arī skolas, bērnudārzus, iestādes un uzņēmumus; kopējais Liepājas centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu garums ir 100 kilometri. SIA Liepājas enerģija akcionāri ir AS “Latvenergo” (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA “Enerģijas risinājumi” (10%); uzņēmumā strādā 84 darbinieki.

Papildu informācija:
Agija Tērauda,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 63425673
E-pasts: [email protected]
www.liepajasenergija.lv

facebook.com/Liepajas.energijatwitter.com/Liepajas_energy

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI