Liepājā aizvadīts pirmais apkures sezonas mēnesis

Ja oktobrī lielākā daļa SIA Liepājas enerģija klientu siltumenerģiju lietoja mēreni, pakāpeniski uzsildot mājokļus un nodrošinot komfortablu iekštelpu temperatūru, tad novembrī, kad sagaidījām gan nokrišņus, gan salu, pilsētnieki siltumenerģiju patērēja intensīvāk. Kopējais liepājnieku siltumenerģijas patēriņš aizvadītajā mēnesī bija 26 300 megavatstundas (MWh).

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtajiem datiem, novembrī vidējā ārgaisa temperatūra Liepājā bija +4,8 °C, kas ir līdzvērtīgi 2017. gada novembrim, kad vidējā ārgaisa temperatūra bija +5,3 °C. Savukārt siltumenerģija šajā novembrī patērēta par 5% vairāk nekā pērn. Tas, galvenokārt, skaidrojams ar iedzīvotāju vēlmi laicīgāk uzsākt apkures sezonu, kā arī jaunajiem pieslēgumiem – šajā gadā Liepājas enerģija centralizētajai siltumapgādes sistēmai pievienojusi 53 jaunu klientu objektus.

Uzsākot jauno apkures sezonu, Liepājas enerģija apkalpo 1013 ēkas – 592 daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas, 168 privātmājas, 86 pašvaldības objektus, 28 valsts objektus un 139 privātos komercobjektus.

Novembrī vidējais daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumenerģijas patēriņš bijis 12,9 kWh uz kvadrātmetru – augstākas vai zemākas izmaksas vērojamas atbilstoši ēku tehniskajam stāvoklim un iedzīvotāju siltumapgādes lietošanas paradumiem. Pilnībā renovētajās Liepājas daudzdzīvokļu ēkās iedzīvotāji patērējuši aptuveni par 47% mazāk siltumenerģijas nekā vidēji daudzdzīvokļu mājās, un par 55% mazāk nekā iedzīvotāji, kuru daudzdzīvokļu ēkās nav veikti nekādi energoefektivitātes uzlabojumi. Liepājas enerģija aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību saviem mājokļiem, īstenojot dažādus energoefektivitātes pasākumus, tādējādi samazinot siltumenerģijas patēriņu, kas atpoguļosies arī kopējās visas ēkas apkures izmaksās. Detalizētu informāciju par centralizētajai siltumapgādes sistēmai pieslēgto daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumenerģijas patēriņu novembrī iespējams aplūkot uzņēmuma mājas lapā šeit.

Par SIA Liepājas enerģija

SIA Liepājas enerģija  ir dibināta 2005. gadā un  nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājas pilsētā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmums apkalpo gandrīz 700 dzīvojamo māju, kā arī skolas, bērnudārzus, iestādes un uzņēmumus; kopējais Liepājas centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu garums ir 100 kilometri. SIA Liepājas enerģija akcionāri ir AS Latvenergo (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA Enerģijas risinājumi (10%); uzņēmumā strādā 84 darbinieki.

Papildu informācija:
Agija Tērauda,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 63425673
E-pasts: [email protected]
www.liepajasenergija.lv

facebook.com/Liepajas.energija; twitter.com/Liepajas_energy

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI