Liepājā apkures sezona turpinās

Marts, līdzīgi kā šā gada februāris, bija aukstākais marts pēdējo piecu gadu laikā, un mēneša vidējā ārgaisa temperatūra bija vien -1,6 grādi. Turpinoties vēsajiem laikapstākļiem, aizvadītajā mēnesī iedzīvotāji nav izrādījuši vēlmi pārtraukt apkures sezonu, un liepājnieku patērētās siltumenerģijas apjoms saglabājās raksturīgs ziemai.

Lai gan nedēļas nogale un šīs nedēļas sākums priecē liepājniekus ar pavasarīgi augstām ārgaisa temperatūrām, tomēr vēl aizvadītā mēneša pēdējās dienās bija sals, bet temperatūras ar mīnus atzīmi. “Liepājas enerģija” vērš iedzīvotāju uzmanību – laika prognoze arī aprīlī solās būt mainīga, tāpēc uzņēmums aicina nesteigties ar apkures sezonas noslēgumu, bet ēkas individuālo siltummezglu ieregulēt atbilstoši laikapstākļiem; tādējādi pie augstākas ārgaisa temperatūras siltumenerģija tiks patērēta mazāk vai netiks patērēta vispār, bet, temperatūrai pazeminoties, siltummezgls automātiski ieslēgsies, nodrošinot ēkā izvēlēto komforta līmeni. Vairāk par individuālā siltummezgla priekšrocībām iespējams uzzināt šeit.

Martā ārgaisa temperatūra bija par 4,8 grādiem zemāka (-1,6°C*) nekā pēdējo piecu gadu vidējā ārgaisa temperatūra martā.  Pilsētnieku patērētās siltumenerģijas apjoms attiecībā pret februāri sarucis vien par 6%, un bija 36 253 megavatstundas (MWh).

Vidējais daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumenerģijas patēriņš martā bija 0,0186 MWh par kvadrātmetru. Jāatceras, ka  pilsētas kopējais vai dzīvojamo māju vidējais siltumenerģijas patēriņš neatspoguļo katras dzīvojamās ēkas siltumenerģijas patēriņu – ēkās, kurās veikti pilnīgi vai daļēji energoefektivitātes pasākumi, siltumenerģijas patēriņš būs mazāks, savukārt ēkās, kurās nav veikti nekādi uzlabojumi siltumenerģijas patēriņš var pieaugt pat par 20% nekā vidēji pilsētā.  Detalizētu informāciju par centralizētajai siltumapgādes sistēmai pievienoto daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumenerģijas patēriņu iespējams aplūkot uzņēmuma mājaslapā.

“Liepājas enerģija” aicina iedzīvotājus pavasarī un vasarā ieplānot dažādus energoefektivitātes pasākumus – logu, durvju nomaiņu, sienu siltināšanu, jumta un pagrabstāva remontu, radiatoru nomaiņu, lai nākamajā apkures sezonā siltumenerģijas patēriņš būtu gudrs un ekonomisks. Tāpat vasaras laikā ieteicama profesionāla ēkas individuālā siltummezgla un iekšējās apkures sistēmas tehniskā apkope.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtajiem datiem

Par SIA “Liepājas enerģija”

SIA “Liepājas enerģija”  ir dibināta 2005. gadā un  nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājas pilsētā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmums apkalpo gandrīz 700 dzīvojamo māju, kā arī skolas, bērnudārzus, iestādes un uzņēmumus; kopējais Liepājas centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu garums ir 100 kilometri. SIA “Liepājas enerģija” akcionāri ir AS “Latvenergo” (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA “Enerģijas risinājumi” (10%); uzņēmumā strādā 84 darbinieki.

Papildu informācija:
Agija Tērauda,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 63425673
E-pasts: [email protected]
www.liepajasenergija.lv

facebook.com/Liepajas.energijatwitter.com/Liepajas_energy

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI