Liepājas enerģija noslēgusi Eiropas savienības līdzfinansēto siltumtīklu rekonstrukcijas projektu

SIA Liepājas enerģija noslēgusi aizvadītās vasaras vērienīgāko siltumtīklu rekonstrukcijas projektu, kura ietvaros tika modernizētas siltumtrases četros posmos – Ugāles ielā posmā no Vaiņodes ielas līdz M. Ķempes ielai, posmā no Vecās ostmalas 40 līdz Vecajai ostmalai 47, posmā no Krūmu ielas 49 līdz Krūmu ielai 57 un posmā no Baznīcas ielas 20 pa Stendera ielu līdz A. Pumpura ielai 10.

Projekts realizēts ar Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda līdzfinansējumu ar mērķi veicināt energoefektivitāti un vietējo atjaunojamo energoresursu izmantošanu centralizētajā siltumapgādē.

Rekonstrukciju laikā 1,5 km garumā tehniski nokalpojušie siltumtīkli tika atjaunoti, izmantojot modernus un augstvērtīgus materiālus, kas garantēs siltumtīklu efektīvas kalpošans ilgumu pat līdz 30 gadiem. Rekonstrukcijas galvenie ieguvumi ir augstāka siltumapgādes infrastruktūras drošība un mazāki siltuma zudumi siltumtīklos – plānotais siltuma zudumu samazinājums ir aptuveni 1340 MWh/gadā.

Siltumtīklu rekonstrukcijas darbus ES līdzfinansētajā projektā nodrošināja Liepājas enerģijas sadarbības partneri SIA Grobiņas SPMK un AS UPB. Četri rekonstruētie posmi nodoti ekspluatācijā noteiktajā termiņā – līdz 15. oktobrim.

Līdz ar šīs rekonstrukcijas noslēgumu un vasaras mēnešos paralēli īstenotajiem siltumtīklu modernizācijas darbiem citviet pilsētā, Liepājas siltumapgādes infrastruktūrā atlikuši vien aptuveni 3% siltumtrašu, kas nav rekonstruētas. Atlikušie siltumtīklu modernizācijas darbi tiks īstenoti līdz 2020.gadam.

Liepājas enerģija” un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA), pamatojoties uz Ministru kabineta 2017. gada 7.marta noteikumiem Nr. 135 “Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 4.3.1. specifiskā atbalsta mērķa “Veicināt energoefektivitāti un vietējo AER izmantošanu centralizētajā siltumapgādē” pirmās projektu iesniegumu atlases kārtas īstenošanas noteikumi” noslēgusi līgumu Nr.4.3.1.0/17/A/057 par projekta “Centralizēto pārvades un sadales tīklu pārbūve Liepājā” īstenošanas nosacījumiem un kārtību. Projekta realizācija 12 mēnešu laikā – līdz 2019. gada janvārim. Projekta kopējie izdevumi ir 1 027 624,78 eiro, no tiem attiecināmie izdevumi ir 1 013 031,88 eiro. Kohēzijas fonda atbalsta finansējums ir 405 212,75 eiro jeb 40% no attiecināmajiem izdevumiem.

Par SIA Liepājas enerģija

SIA Liepājas enerģija  ir dibināta 2005. gadā un  nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājas pilsētā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmums apkalpo gandrīz 700 dzīvojamo māju, kā arī skolas, bērnudārzus, iestādes un uzņēmumus; kopējais Liepājas centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu garums ir 100 kilometri. SIA Liepājas enerģija akcionāri ir AS Latvenergo (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA Enerģijas risinājumi (10%); uzņēmumā strādā 84 darbinieki.

Papildu informācija:
Agija Tērauda,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 63425673
E-pasts: [email protected]
www.liepajasenergija.lv
facebook.com/Liepajas.energijatwitter.com/Liepajas_energy

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI