“Liepājas enerģija” noslēgusi sadarbības līgumus par šķeldas piegādi nākamajai sezonai

SIA “Liepājas enerģija” ar septiņiem piegādātājiem noslēgusi sadarbības līgumus par šķeldas iegādi 2018./2019. gada apkures sezonai; pirmās kravas jau saņemtas. Precīzākai uzskaites kārtībai no šī gada “Liepājas enerģija” šķeldu iepērk megavatstundās (MWh) nevis berkubos kā tas bijis līdz šim.

Cenu aptaujā par enerģētiskās šķeldas piegādi pieteicās 16 pretendenti, bet, izvērtējot potenciālo sadarbības partneru piedāvāto cenu un sniegto informāciju par energoresursa kvalitāti, izcelsmes vietu, uzglabāšanas un transportēšanas nosacījumiem, kā arī vērtējot pretendenta darbības rādītājus un līdzšinējo sadarbību, “Liepājas enerģija” izvēlējās un noslēdza sadarbības līgumus ar septiņiem uzņēmumiem – SIA “Ūsi”, SIA LSEZ “Laskana”, SIA “Klasman-Deilmann Bioenergy”, SIA “Sweaskog Baltfor”, SIA “Timberteh”, SIA “Jaunās ielas” un SIA “Manfreds pluss”. Uzņēmumi nodrošinās šķeldas piegādes laikā no šā gada jūnija līdz 2019. gada maijam. Papildus “Liepājas enerģija” uzsākusi sarunas ar AS “Latvijas Valsts meži” par šķeldas piegādi uz trijiem gadiem; līdz ar to nākamajā apkures sezonā plānots, ka šķeldas piegādes nodrošinās astoņi uzņēmumi.

Kopumā nākamajā sezonā apkures un karstā ūdens nodrošināšanai “Liepājas enerģija” paredz, ka būs nepieciešami aptuveni 222 000 MWh koksnes šķeldas, kas ir nedaudz vairāk nekā iepriekšējā apkures sezonā. Pieaugums skaidrojams ar pēdējo gadu vēsajām ziemām un jauno klientu pieaugumu, tāpat uzņēmums apkures sezonas laikā veidos šķeldas uzkrājumus, nodrošinot pilsētnieku nepārtrauktu siltumapgādi jebkuros apstākļos. Katra sadarbības partnera apkures sezonas laikā piegādājamais šķeldas apjoms ir atšķirīgs – no 5 000 līdz 50 000 MWh. Atšķirīgos apjomus nosaka piegādātāja iespējas energoresursa nodrošināšanā, šķeldas iepirkuma cena, kā arī līdzšinējās sadarbības izvērtējums.

Andris Štāls, “Liepājas enerģijas” valdes loceklis: “Ierasti esam izvēlējušies vairākus sadarbības partnerus šķeldas piegādēm nākamajā apkures sezonā, jo tas ir garants ražošanas procesu nepārtrauktībai. Tomēr no šī gada esam ieviesuši dažas izmaiņas. Pirmkārt, sadarbības partnerus meklējam ne tikai, izsludinot savu cenu aptauju, bet izvērtējam arī piegādātāju individuāli iesniegtos piedāvājumus. Arī dažādi sadarbības modeļi, mūsuprāt, nodrošinās augstāku drošību piegādes procesos, jo mūsu galvenā prioritāte ir nodrošināt nepārtrauktu siltumapgādes pakalpojumu par konkurētspējīgu cenu. Tāpat esam izvēlējušies mainīt uzskaites kārtību par saņemto energoresursu. Līdz šim ar piegādātājiem slēdzām līgumus par šķeldas apjomu berkubos, bet gadu gaitā uzkrātā pieredze pierādījusi, ka  tas ne vienmēr ir atbilstošākais modelis. Ņemot vērā, ka “Liepājas enerģija” ražo un pārdod siltumenerģijas megavatstundas, tad ērtāk arī kurināmo uzskaitīt megavatstundās, tādējādi precīzāk plānojot nepieciešamās piegādes.”

Ar šķeldu – atjaunīgu, videi draudzīgu un tepat Latvijā iegūstamu kurināmo – “Liepājas enerģija” gadā aizvieto aptuveni 22 miljonus normālkubikmetru importētās dabas gāzes. Siltumenerģijas ražošanu no šķeldas uzņēmums uzsāka 2012. gada nogalē, un šobrīd 67% siltumenerģijas tiek saražots no atjaunojamā energoresursa, iegūstot augstu neatkarību no dabas gāzes cenu svārstībām un nodrošinot liepājniekiem konkurētspējīgas siltumenerģijas pakalpojuma izmaksas.

Par SIA “Liepājas enerģija”

SIA “Liepājas enerģija”  ir dibināta 2005. gadā un  nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājas pilsētā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmums apkalpo gandrīz 700 dzīvojamo māju, kā arī skolas, bērnudārzus, iestādes un uzņēmumus; kopējais Liepājas centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu garums ir 100 kilometri. SIA “Liepājas enerģija” akcionāri ir AS “Latvenergo” (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA “Enerģijas risinājumi” (10%); uzņēmumā strādā 84 darbinieki.

Papildu informācija:
Agija Tērauda,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 63425673
E-pasts: [email protected]
www.liepajasenergija.lv

facebook.com/Liepajas.energijatwitter.com/Liepajas_energy

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI