BIOKOĢENERĀCIJAS STACIJAI TIKS PIEGĀDĀTA TURBĪNA

SIA „Liepājas enerģija” jaunajā biokoģenerācijas stacijā ir pabeigta Austrijas kompānijas KOHLBACH katlu iekārtu montāža, kas ir viena no projekta divām svarīgākajām sastāvdaļām. Nākamajā nedēļā stacijai tiks piegādāta projekta otra nozīmīgākā sastāvdaļa – ORC turbīna no Itālijas.

Uzstādīšanas darbus plānots sākt uzreiz pēc turbīnas piegādes. Montāžas darbus veiks uzņēmums „Turboden”, kas ir viens no populārākajiem ORC tehnoloģiju ražotājiem. Liepājas stacijas projektā Itālijas uzņēmumu “Turboden” izvēlējās un piesaistīja projekta īstenotājs AS “UPB”.

Kā viens no koģenerācijas procesa ieguvumiem ir elektroenerģijas ražošana, kuras pārdošana uzņēmumam ļaus samazināt siltumenerģijas gala cenu. SIA „Liepājas enerģija” kopš 2007. gada bija apturējusi elektroenerģijas ražošanu ekonomiskā neizdevīguma dēļ, bet 2010. gadā elektroenerģijas ražošana tika atjaunota, ekspluatācijā nododot mūsdienīgu gāzes koģenerācijas staciju.

Jaunas biokoģenerācijas stacijas būvniecība tika uzsākta 2011. gada novembrī, noslēdzot līgumu ar AS „UPB”, kas iesniedza saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu un mūsdienīgus tehnoloģiskos risinājumus. Šobrīd norit aktīvs darbs, lai jau septembrī stacija varētu uzsākt darbu testa režīmā, bet ekspluatāciju plānots uzsākt š.g.1. oktobrī.

Prognozēts, ka stacija gadā saražos 60 000 MWh siltumenerģijas, kas ir 20% no kopējā saražotā siltuma apjoma, un 12 000 MWh elektroenerģijas, kā kurināmo izmantojot pašmāju energoresursu – šķeldu.

Kā norāda SIA “Liepājas enerģija” tehniskais direktors Gunars Liepiņš, šobrīd SIA “Liepājas enerģija” realizē četrus ES Kohēzijas fonda projektus, kuri ir vieni no lielākajiem Latvijā. Divi no tiem ir saistīti ar enerģijas ražošanu no biomasas – biokoģenerācijas stacija, kas jau tiek būvēta un 30MW biomasas katlumājas būvniecība, kuru plānots uzsākt jau šogad un pabeigt 2013. gada rudenī. Visu uzņēmuma realizēto projektu mērķis ir konkurētspējīga siltumenerģijas tarifa un uzņēmuma ilgtspējas nodrošināšana.

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI