PIEŅEM EKSPLUATĀCIJĀ BIOMASAS KATLU MĀJU

Š. g. 30. oktobrī Būvvaldes komisija ekspluatācijā pieņēma SIA „Liepājas enerģija” biomasas katlu māju Kaiju ielā 33. Katlu mājas celtniecība ir nozīmīgs uzņēmuma attīstības solis, lai modernizētu Liepājas siltumapgādi un palielinātu saražotās siltumenerģijas konkurētspēju.

Jaunajā katlu mājā uzstādīti divi mūsdienīgi, ar šķeldu kurināmi ūdens apkures katli, katrs ar jaudu 15 MW, komplektā ar visām nepieciešamajām palīgiekārtām. Katlu mājas celtniecība ir svarīgākā no komponentēm  Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projektā “Siltumavota rekonstrukcija Kaiju ielā 33, Liepājā”.  Projekta  kopējās attiecināmās izmaksas ir  ~  8,1  milj. latu no kuriem 50% ir ES līdzfinansējums.

Būvdarbu ģenerāluzņēmējs ir akciju sabiedrība “UPB”, kas izsludinātajā konkursā iesniedza  saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu un mūsdienīgus tehnoloģiskos risinājumus, piesaistot vienus no vadošajiem ar biomasu darbināmu iekārtu ražotājiem pasaulē  –  Austrijas kompāniju „Polytechnik”.

Jaunā biomasas katlu māja uzņēmumam ļaus vēl par aptuveni 40% samazināt dabas gāzi kā kurināmo, palielinās energoneatkarību un  uzņēmuma ražošanas efektivitāti.

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI