Šodien Būvvaldes komisija pieņēma ekspluatācijā jauno SIA Liepājas enerģija slēgto šķeldas noliktavu, Kaiju ielā 33. Tā ir viena no komponentēm Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projektā “Siltumavota rekonstrukcija Kaiju ielā 33, Liepājā”. SIA Liepājas enerģija jau ceturto gadu realizē Attīstības un investīciju programmu, kas vērsta ne tikai uz ražošanas un piegādes sistēmas sakārtošanu, bet arī uz perspektīvo attīstību un modernizāciju.
Nākamajā apkures sezonā SIA Liepājas enerģija būs nepieciešami ievērojami lielāki kurināmās šķeldas apjomi, jo līdz ar jauno apkures sezonu darbosies ne tikai Liepājas biokoģenerācijas stacija, bet arī jaunā 30MW biomasas katlumāja, kurās kā kurināmo izmantos šķeldu. Lai nodrošinātu abu siltumenerģijas avotu veiksmīgu darbību gadā būs nepieciešami 235 000 beramie kubikmetri šķeldas, ziemas mēnešos maksimālais nepieciešamais šķeldas apjoms var sasniegt 50 000 beramo kubikmetru, kas ir vidēji 18 kravas mašīnas diennaktī. Lai nodrošinātu nepieciešamo kurināmā apjomu noslēgti līgumi ar 11 enerģētiskās šķeldas piegādātājiem, pirmās piegādes jaunajai noliktavai plānotas šā gada rudenī.
Uzņēmums 2012. gada septembrī izsludināja iepirkuma procedūru “Slēgtās šķeldas noliktavas būvniecība”, kuras rezultātā celtniecība uzticēta SIA firma “UPTK”, kas iesniedza saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu. Šāda veida noliktava nepieciešama stabilai un drošai siltumenerģijas ražošanai, tā ļaus uzglabāt šķeldu nepieciešamajā kvalitātē un daudzumā, kā arī veidot kurināmā rezervi. Jaunās noliktavas platība ir 2012 m2, kas ļauj uzglabāt gandrīz 12 000 m3 šķeldas. Ar šādu krājumu ziemā pietiek vidēji 10 dienām. Slēgtās šķeldas noliktavas kopējās izmaksas LVL 252 738, 97 bez PVN.
Jau ziņots, ka Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekts “Siltumavota rekonstrukcija Kaiju ielā 33, Liepājā” sastāv no vairākām komponentēm, no kurām lielākā ir biomasas katlumājas būvniecība. Plānots, ka jaunā katlumāja sāks darboties šā gada rudenī līdz ar apkures sezonas sākumu un kopā ar esošo biokoģenerācijas staciju aizvietos 60% no dabas gāzes patēriņa. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir ~ 8,1 milj. latu no kuriem 50% ir ES līdzfinansējums. No ES struktūrfondiem SIA Liepājas enerģija kopumā visiem projektiem ir piesaistījusi aptuveni 9,35 milj. latu. Tas ir viens no lielākajiem atbalstiem, ko saņēmis kāds no Latvijas uzņēmumiem.