Šodien, 31. oktobrī SIA „Liepājas enerģija” vadība parakstīja līgumu ar AS „UPB”, kas piedāvāja ekonomiski un tehnoloģiski izdevīgāko piedāvājumu Bio-koģenerācijas stacijas būvniecībai. Jaunā ar šķeldu kurināmā stacija ir kārtējais plānotais solis, lai

Tas ir viens no trim projektiem, ko SIA „Liepājas enerģija” īsteno ar ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumu. Plānots, ka jaunā bio-koģenerācijas stacija gadā saražos 60 tūkst. MWh siltumenerģijas, kas ir 20% no kopējā apjoma un 12 tūkst. MWh elektroenerģijas.

 

Kā kurināmo jaunajā stacijā  izmantos šķeldu, kas ir pieejams, atjaunojams un videi draudzīgs kurināmais. Kā norāda SIA „Liepājas enerģija”   valdes priekšsēdētājs Anatolijs Suškovs, izmantojot lētāku kurināmo būs iespējams samazināt ražošanas pašizmaksu, mazināt gāzes cenas ietekmi uz tarifi un  turpināt uzsākto esošā tarifa samazināšanu.

 

Pēc projekta realizācijas kurināmo izmaksu ekonomijā gadā prognozēta līdz 1 milj. latu, bet  tikpat plānots iegūt no saražotās elektroenerģijas pārdošanas.

 

Atklātajā konkursā  piedalījās pieci pretendenti. AS „UPB” piedāvājums bija saimnieciski izdevīgākais, piedāvājot mūsdienīgus tehnoloģiskos risinājumus un ātru darbu izpildi. Biokoģenerācijas stacijas galveno  iekārtu piegādātāji ir „Turboden” (Itālija) un „Kohlbach” (Austrija), bet būvniecībai atvēlēti vien 11 mēneši.

Pēc līguma parakstīšanas AS „UPB” prezidents Uldis Pīlēns atzina, ka projekts ir liels izaicinājums pozitīvā nozīmē.

Plānots 2012. gada   uzsāk arī divu biomasas katlu  izbūves projektu ar kopējo jaudu 30MW, kas ļaus vēl par 40% palielināt „zaļās” enerģijas īpatsvaru. Arī Biomasas katlu būvniecības projektu  realizēs ar  ES Kohēzijas fonda 50% līdzfinansējumu.

SIA Liepājas enerģija” šogad un turpmākajos divos gados turpina investīciju projektu realizāciju saskaņā ar Attīstības plānu.  Visiem projektiem ir viens mērķis – uzņēmuma ilgtermiņa efektivitātes paaugstināšana. Kopumā  SIA „Liepājas enerģija” ar Kohēzijas fonda atbalstu īstenos trīs projektus, kuri uz šo brīdi ir lielākie Latvijā.

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI