TOPOŠAJĀ BIOMASAS KATLUMĀJĀ UZSTĀDA SKURSTENI

21. maijā SIA “Liepājas enerģijas” topošai biomasas katlumājai  uzstādīja skursteni,  turpinot stacijas būvniecību.  Jau uzstādīti divi mūsdienīgi, ar šķeldu kurināmi ūdens apkures katli, katrs ar jaudu 15 MW, komplektā ar visām nepieciešamajām palīgiekārtām un uzsākta ēkas būvniecība. Jaunais siltuma avots ekspluatācijā jānodod  2013. gada oktobrī. 

Pārmaiņas būvlaukumā Liepājā, Kaiju ielā 33 redzamas ik dienu, ir uzstādīti dūmgāzes kondensatori, montējas biomasas padeves iekārtas, ir sākusies katlumājas ēkas celtniecība. Jaunais skurstenis, tāpat kā līdzās esošais biokoģenerācijas stacijas skurstenis,  ražots Dānijā un tā augstums ir 40 metri.  Katram katlam ir paredzēts atsevišķs dūmvads ar diametru  1,1  metrs, bet abi kopā apvienoti vienā apvalkā, veidojot skursteni ar diametru 2,6 metri.   Skursteņa uzstādīšanas darbus, nepilnu astoņu stundu laikā, veica AS „UPB” speciālisti.

Topošā biomasas katlumāja ir ceturtais   SIA „Liepājas enerģija” investīciju projekts, ko uzņēmums īsteno saskaņā ar apstiprināto Investīciju un attīstības plānu, piesaistot ES Kohēzijas fonda finansējumu. Jaunā siltuma avota jauda būs 30MW un plānots, ka tas vēl par 40% palielinās uzņēmumā saražotās „zaļās” enerģijas īpatsvaru.

Biomasas katlumāja ir nozīmīgākā ES Kohēzijas fonda projektu „Siltumavota rekonstrukcija Kaiju ielā 33, Liepājā” komponente un to īsteno AS „UPB”.  Projekta  kopējās attiecināmās izmaksas ir  ~  8,1  milj. latu no kuriem 50% ir ES līdzfinansējums.

2012. gadā pirms apkures sezonas ekspluatācijā nodeva biokoģenerācijas staciju, kas gadā saražos 60 tūkst. MWh siltumenerģijas, kas ir 20% no kopējā siltumenerģijas apjoma un 12 tūkst. MWh elektroenerģijas.    Biokoģenerācijas stacija tāpat kā topošā biomasas katlumāja ir mūsdienīgi un efektīvi siltumavoti, kas dod iespēju samazināt ražošanas izmaksas ilgtermiņa, nodrošinot konkurētspējīgu pakalpojuma cenu.

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI