Aicina uz Liepājas Energoefektivitātes nedēļas pasākumiem klātienē un tiešsaistē

Biedrība “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris” no 13. – 17. septembrim Liepājā un tiešsaistē organizē informatīvu un izglītojošu bezmaksas pasākumu ciklu “Liepājas energoefektivitātes nedēļa”. Interesenti aicināti reģistrēties pasākuma cikla norisēm šeit: https://greentechlatvia.eu/lv/liepajas-energoefektivitates-nedela/

“Liepājas energoefektivitātes nedēļu organizējam ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par videi draudzīgu dzīvesveidu un gudru enerģijas resursu izmantošanu, tāpat vēlamies informēt uzņēmējus un mājsaimniecības par energoefektīviem risinājumiem, kā arī aicināt jauniešus domāt par biznesa izveidi un kā to realizēt caur aprites ekonomikas prizmu. Pasākumu ciklā ”

Liepājas energoefektivitātes nedēļa norisināsies piecas dienas no 13. – 17. septembrim, nodrošinot gan iespēju apmeklēt pasākumus klātienē, gan attālināti tiešsaistes platformā Zoom.

Liepājas Energoefektivitātes nedēļa tiks atklāta pirmdien, 13. septembrī ar apmācībām “Jaunie vadītāji – pārmaiņu radītāji” jeb “Young Change-Makers”. Apmācībās jaunieši no 16 līdz 30 gadiem tiks aicināti domāt par biznesa izveidi un to, kā to realizēt caur ilgtspējības un aprites ekonomikas prizmu. Apmācības vadīs Laura Grundmane un Amanda Griniece, savukārt, jauniešu ideju prezentācijas vērtēs mentori no Zviedrijas un Latvijas. Interesenti aicināti pieteikties, aizpildot reģistrēšanās anketu šeit: https://www.greentechhub.lv/form/

Otrdien, 14. septembrī pasākums vienkopus pulcēsies viedo risinājumu ekspertus un tehnoloģiju entuziastus. Semināra “Viedie risinājumi Tavās mājās” dalībnieki varēs uzzināt par automatizēto ēku vadības sistēmu KNX un tās sniegtajām iespējām, viedā apgaismojuma priekšrocībām un ēku noēnošanas automatizāciju un tās pozitīvo ietekmi uz veselību. Zināšanās dalīsies Gatis Arājums no uzņēmuma “Schneider Electric”, Ralfs Minkevičs no uzņēmuma “Motiva Latvija” un Arturs Zavjalovs no uzņēmuma “Sylvania”. Tostarp paneļdiskusijā uz jautājumu “Vai viedie resursi ir Tavi ikdienas palīgi?” atbildes meklēs IT un tehnoloģiju eksperti Arturs Bernovskis no uzņēmuma “Efectio”, Agata Ambulte no biedrības “Digitālo inovāciju parks” un Raivis Ekšteins no “InPass”.

Trešdien, 15. septembrī seminārā “Sabiedrības ilgtspēja un zaļā domāšana caur Liepājas prizmu” Liepājas uzņēmēji un pašvaldības pārstāvji komersantus un Liepājas iedzīvotājus aicinās uz diskusiju par klimata pārmaiņām un to ietekmi kā Eiropas, tā pasaules kontekstā. Semināra daļu atklās Liepājas valstpilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš. Mēra uzrunai sekos Liepājas uzņēmumu prezentācijas, piedaloties uzņēmuma “Liepājas enerģija” valdes priekšsēdētājam Jānim Jansonam, uzņēmuma ”Liepājas RAS” valdes loceklim Normundam Niedolam, uzņēmuma “Liepājas ūdens” direktora vietniekam Uldim Ķepalam un AS “Latvenergo” valdes loceklim Udim Muciniekam. Savukārt, paneļdiskusijā ar mērķi noskaidrot, vai, mainot paradumus, mēs spējam apturēt klimata pārmaiņas, piedalīsies metereologs Toms Bricis, Liepājas pilsētas administrācijas pārstāvis Mārtiņš Tīdens, A/S Latvenergo pārstāvis Uldis Mucenieks un Rīgas Tehniskās Universitātes pētnieks Sandis Dejus.  Semināra un paneļdiskusijas moderators Ansis Bogustovs.

Ceturtdien, 6. septembrī mājsaimniecības aicinātas piedalīties seminārā “Katras mājsaimniecības energoefektivitātes ceļvedis”. Seminārā mājsaimniecības locekļi visās vecuma grupās uzzinās, kā gudri lietot elektroierīces mājsaimniecībās. Par elektroierīču energoefektīvu izmantošanu mājsaimniecībās stāstīs “Elektrum” pārstāvis Toms Lācis, savukārt, Zaļo un Viedo Tehnoloģiju klastera pārstāve Anete Grundberga iepazīstinās ar projekta “Smart Living” energoefektivitātes rīka izmantošanu. Dienas otrajā pusē paneļdiskusijā ar mērķi noskaidrot “Kādu planētu atstāsim nākamajām paaudzēm jeb “Zaļais dzīvesveids”” piedalīsies Amanda Griniece no organizācijas “EIT Climate-KIC HUB Latvia”, Laura Grundmane no biedrības “Radi Vidi Pats”, Liene Jākobsone no Liepājas RAS, Anrijs Tukulis no Elektrum un Andra Blumberga no RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts (VASSI). Diskusijas moderatore – Anna Paula Gruzdiņa.

Energoefektivitātes nedēļa tiks noslēgta piektdien, 17. septembrī ar diskusiju ciklu “Energoefektivitātes simpozijs”, kurā nozares eksperti, lēmējinstitūcijas un pasākuma apmeklētāji vairākos diskusiju paneļos dalīsies domās un viedoklī par energoefektivitāti, ilgtspēju, Eiropas izaugsmes stratēģiju “Zaļais kurss”, enerģijas ražošanu, bezizmešu un zemo izmešu auto ekspluatāciju, zaļo dzīvesveidu un citām tēmām. Diskusiju panelī “Energoefektivitāte, svaigs gaiss un ilgtspēja” piedalīsies Arnis Glāznieks no uzņēmuma “Mesh Group”, Rūdolfs Birnbaums no uzņēmuma “Zehnder Baltics OU”, Kristiāna Dolge no RTU VASSI, Kārlis Grīnbergs no uzņēmuma “energiLatvia” un Edgars Kudurs no attīstības finanšu institūcija “Altum”. Savukārt, RTU VASSI, Jurģis Vinniņš no AS Sadales Tīkls, Anrijs Tukulis no Elektrum un Saules enerģijas izmantošanas speciālists Artis Blāķis. Visbeidzot diskusiju panelī “Ar ko brauksim tuvākajā nākotnē?” piedalīsies Kaspars Liepiņš no uzņēmuma “Ventspils nafta termināls”, Edgars Korsaks Mills no Elektrum, Vladimirs Kirsanovs no RTU VASSI, Māris Avotiņš no uzņēmuma Fiqsy un elektroauto entuziasts Artis Blāķis.

Interesenti aicināti iepazīties ar detalizētu programmu un reģistrēties pasākuma apmeklējumam šeit: https://greentechlatvia.eu/lv/liepajas-energoefektivitates-nedela/

Pamatojoties uz drošības pasākumu kopumu Covid-19 ierobežošanai, Liepājas Energoefektivitātes nedēļas organizatori ir lēmuši pasākumu rīkot zaļajā jeb maksimāli drošajā līmenī, kas paredz tādu vidi, kurā atrodas tikai personas, kuras ir vakcinējušās pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā izslimojušas Covid-19. Proti visiem klātienes apmeklētājiem ir nepieciešams derīgs digitālais Covid-19 sertifikāts, kas apliecina, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā ir pārslimojusi korona vīrusa slimību. Savukārt, visiem, kuri vēlēsies pasākumu vērot attālināti, pasākumu dienā tiks nosūtīta saite uz tiešsaistes platformu Zoom.

Liepājas energoefektivitātes nedēļu organizē biedrība “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris” Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros sadarbībā ar Liepājas pašvaldību, Zviedrijas-Latvijas sadarbības fondu, “Liepājas Enerģija”, “Liepājas RAS”, “Liepājas Ūdens”, biedrību “Green Tech HUB”, Kurzemes Biznesa inkubatoru un Liepājas Energoefektivitātes centru.

 

Informāciju sagatavoja:

Biedrības “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris”

Sabiedrisko attiecību vadītāja

Daira Bērtule

Tālrunis: +371 22073792

E-pasts: [email protected]

 

 

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI