Liepājas enerģija piedāvā ikdienā ievērot dažus vienkāršus nosacījumus, kas palīdzēs ietaupīt siltumenerģijas patēriņu un atstās mazāku kaitīgo ietekmi uz apkārtējo vidi.

 

Apsildi gudri

Pamēģini samazināt temperatūru telpā. Samazinot temperatūru telpā par 1 grādu, apkurei nepieciešamais enerģijas daudzums samazinās par 5%. Lielākā daļa iedzīvotāju jūtas komfortabli, ja iekštelpu temperatūra ir 20 līdz 21 grāds. Turklāt nav nepieciešama vienāda temperatūra visā ēkā – guļamistabā, koridoros, koplietošanas telpās un citās telpās, kurās neuzturies bieži, temperatūra var būt zemāka.

Pārbaudi ūdens temperatūru

Centralizētā siltumapgāde nodrošina ēkai ne tikai siltumu, bet arī karsto ūdeni, kas parasti sastāda ap 25% no kopējā enerģijas patēriņa. Svarīgi ir nodrošināt optimālu karstā ūdens temperatūru – kas ir aptuveni 55 grādi (tai nevajadzētu būt zemākai par +50°C, lai izslēgtu dažādu baktēriju veidošanās iespējamību apkures sistēmā). Tāpat ir svarīgi, lai nebūtu karstā ūdens zudumu, gan novēršot sūces, gan izvēloties ūdeni ekonomējošus krānus.

Ietaupi, atrodoties ārpus mājas

Atrodoties projām no mājām, nav nepieciešama tikpat silta ēka kā ikdienā. Dodoties prom uz ilgāku laiku, samazini istabas temperatūru. Neaizmirsti izslēgt dvieļu žāvētājus un apsildāmās grīdas, ja tādas ir.

Ietaupi virtuvē

Visbiežāk ir pietiekami, ja virtuves gaisa temperatūra ir nedaudz zemāka nekā pārējās telpās. Bez nepieciešamības neieslēdz tvaika nosūcēju. Ekonomē ūdeni trauku mazgāšanas laikā, ūdens krānu atverot tikai pēc nepieciešamības.

Taupi ūdeni

Biežāk izmanto dušu nevis vannu. 5 minūšu mazgāšanās dušā patērē tikai 1/3 daļu no enerģijas patēriņa, kas nepieciešams, lai vannu piepildītu ar ūdeni.

Izvieto mēbeles gudri

Neaizsedz radiatorus ar aizkariem vai mēbelēm. Lai ēka tiktu apsildīta, gaisam ir jācirkulē. Pārliecinies, lai aizkari nebūtu pārāk gari un neaizsegtu radiatorus. Naktī aizver žalūzijas, ja tādas ir.

Noblīvē šķirbas

Bieži slikti noblīvētu logu rezultātā grīda ir auksta. Noblīvējot logus un durvis, tiek samazināta aukstā gaisa iekļūšanu ēkā. Tāpat salabo pilošus krānus un citas sūces.

Vēdini gudri

Apkures sezonā noteikti nepieciešama telpu vēdināšana. Lai ielaistu svaigu gaisu un neradītu kondensāta veidošanos, telpas jāvēdina īsu brīdi un intensīvi. Pirms telpu vēdināšanas, ja iespējams, aizgriez radiatoru regulatorus; kad vēdināšana pabeigta, ieslēdz radiatorus atpakaļ. Aukstā laikā neatstāj ilgstoši atvērtus logus un balkona durvis. Bez vajadzības neturi atvērtas durvis kāpņu telpā un citās koplietošanas telpās.

Atslēdz apkuri vasarā

Visbiežāk nav nepieciešamības ēku apsildīt vasarā. Tādēļ vasaras periodā apkuri atslēdz.

Rūpējies par labu norobežojošo konstrukciju tehnisko stāvokli

Lai samazinātu siltuma zudumus, taupītu siltumu un tādējādi samazinātu siltumenerģijas patēriņu, noblīvē bēniņu lūkas, iestiklo bēniņu un pagrabu logus, nodrošini kāpņu telpas ar dubultajām durvīm un mehāniskajiem durvju aizvērējiem, nomaini nekvalitatīvus un bojātus logus pret jauniem. Ja nav iespējas to paveikt, noblīvē logu spraugas, ievieto siltinošu blīvējumu. Par norobežojošo konstrukciju nepilnībām informē savu namu apsaimniekotāju.

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI