Apkures rēķini februārī vidēji par 13% mazāki

2015. gada februārī SIA „Liepājas enerģija” klienti izlietojuši 28 766 megavatstundas (MWh) siltumenerģijas, kas ir par  13% mazāk nekā šā gada janvārī. Tas galvenokārt saistīts ar siltajiem laika apstākļiem.  Vairāk informācijas par centralizētai apkures sistēmai pieslēgto māju siltumenerģijas patēriņu var atrast uzņēmuma mājas lapā šeit.

Nenoliedzami ārgaisa temperatūra ietekmē siltumenerģijas patēriņu, jo augstāka temperatūra, jo nepieciešams mazāks siltumenerģijas daudzums, lai nodrošinātu komfortablu temperatūru mājoklī. Jo mazāks patēriņš, jo arī maksājums par apkuri katrai mājsaimniecībai būs mazāks. Februāra apkures rēķinus pozitīvi ietekmē  arī nedaudz samazinātais siltumenerģijas tarifs  58,74 €/MWh bez PVN. Tomēr visvairāk apkures rēķinus ietekmē mājas tehniskais stāvoklis.

Andris Štāls, „Liepājas enerģijas” valdes loceklis: „Februāra rēķini atkal skaidri parāda, cik par apkuri maksā renovēto māju iedzīvotāji, cik tie, kas ir veikuši kādus uzlabojumus, un cik maksā iedzīvotāji, kuru apdzīvotajās mājās nav veikti nekādi uzlabojumi. Ja vidējā maksa par dzīvojamās telpas kvadrātmetru pilsētā ir 1 eiro, tad renovēto māju iedzīvotāji maksā par 46% mazāk, bet mājās, kurās veikti daļēji uzlabojumi – nosiltinātas galasienas, bēņiņi, pagrabs vai pārbūvēta iekšējā apkures sistēma –, maksā par 20% mazāk. Tā ir ievērojama starpība.”

Februāra siltumenerģijas patēriņu ietekmēja arī  centralizētai siltumapgādei pieslēgtie četri jauni objekti, kas nodrošināja papildu jaudu 585,5MWh, kas ir  2 % no visa siltumenerģijas patēriņa. Uzņēmums jau iepriekš informēja, ka izvērtējot ekonomisko ieguvumu, priekšroku centralizētai siltumapgādei 2014. gadā deva 27 jauni klienti, nodrošinot papildu siltumenerģijas slodzi 4,3 MW. Kopumā no 2007. gada “Liepājas enerģija” centralizēto apkuri pēc klienta lūguma pievienojusi 128 jauniem objektiem.

Uzņēmums aicina iedzīvotājus ar vislielāko  atbildību izturēties pret siltumenerģijas daudzumu, kas tiek patērēts, lai nodrošinātu mājoklī komfortablu temperatūru.

SIA „Liepājas enerģija”  ir dibināta 2005. gadā un  nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājas pilsētā, kā arī ar  elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmuma akcionāri ir AS „Latvenergo” (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA „Jaunā fabrika” (10%).

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI