Ēnu Dienā jaunieši iepazīst profesijas Liepājas Enerģijā

Šodien, 14. februārī, karjeras izglītības programmas “Ēnu diena” ietvaros SIA Liepājas enerģija administrācijā un ražošanas objektos viesojās piecpadsmit jaunieši, kuru mērķis bija tuvplānā iepazīties ar profesiju, kurā nākotnē, iespējams, veidot savu karjeru.

Rīts uzņēmumā sākās rosīgā gaisotnē, vienu pēc otra sagaidot jauniešus, kuri izvēlējušies spert vienu no pirmajiem soļiem – vai kādam jau kārtējo soli – savas nākotnes profesionālās karjeras veidošanā.

15 jaunieši kopumā ēnoja desmit Liepājas enerģijas speciālistus – valdes priekšsēdētāju, personālvadības un kvalitātes vadītāju, TEC vadītāju, galveno grāmatvedi, ekonomisti, sabiedrisko attiecību speciālisti, vides un darba aizsardzības inženieri, siltumenerģētikas tehniķi, stacijas iekārtu operatoru un rokas lokmetinātāju.

Jānis Jansons, Liepājas enerģijas valdes priekšsēdētājs par ēnu dienas norisi: “Šo dienu gaidījām un rūpīgi tai gatavojāmies. Kāpēc? Jo kā vietējam uzņēmumam mums ir ļoti svarīgi, lai nākamais darbaspēks būtu ne vien zinošs un ar plašu redzējumu, bet, lai tas paliktu mūsu pilsētā, pievienojoties Liepājas uzņēmumu darbinieku komandām. Ēnu diena ir lieliska pieredze, kurā dalīties darba devējam un nākamajam darba ņēmējam. Arī ārpus ēnu dienas meklējam iespējas un piedalāmies dažādos projektos, kas saistīti ar jauniešu profesionās izaugsmes veicināšanu.”

Pēc iepazīšanās ar savu ēnu devēju un uzņēmumu, jaunieši trīs stundas aizvadīja vērojot izvēlētā speciālista ikdienā veicamos darbus, kā arī paši piedalījās darbu izpildē. Piemēram, personālvadības un kvalitātes vadītājas ēnas izspēlēja personāla atlases procesu, jaunieši, kas ēnoja ekonomisti, sagatavoja diennakts atskaiti par uzņēmuma ražošanas rādītājiem, bet sabiedrisko attiecību speciālistes ēnas organizēja interviju norisi, jo kopā ar savām ēnām uzņēmumā bija ieradušies arī žurnālisti.

Grobiņas ģimnāzijas 12. klases skolniece Alise Bauže ēnoja valdes priekšsēdētāju, un par dienas laikā gūto ieskatu uzņēmuma vadībā stāsta: “Ēnu devēju meklēju mērķtiecīgi, jo zinu, ka nākotnē vēlos apvienot uzņēmējdarbību un uzņēmuma vadību. Pirms ēnu dienas sagatavoju jautājumus, uz kuriem arī guvu atbildes, tādēļ droši varu teikt, ka šī diena man ir sniegusi gaidīto. Mēs kā jaunieši varam būt tiešām priecīgi, ka ir šāda iespēja – viesoties uzņēmumā un iepazīt dažādas profesijas, jo tas ļauj saprast, vai izvēlētā specialitāte nākotnē varētu kļūt par nodarbošanos.”

Dienas otrajā pusē uzņēmuma ēnu devēji un ēnotāji devās kopīgā ekskurijā Liepājas enerģijas lielākajā siltuma avotā, kā arī dalījās dienas laikā gūtajā pieredzē un iespaidos. Viens no jauniešu secinājumiem bija tāds, ka Ēnu dienas projekta nākamais solis varētu būt Ēnu nedēļa, kas ļautu jau daudz rūpīgāk iepazīties ar izvēlēto profesiju, kā arī sniegtu iespēju pašiem iesaistīties darbu organizācijā, izpildē un vadībā.

Liepājas enerģija Ēnu dienas projektā piedalās jau sesto gadu, un katrs jauns gads pulcē arvien lielāku skaitu jaunieši, kuri ar lielu interesi izvēlas ēnot gan tehniskos darbiniekus, gan citu jomu speciālistus. Ēnu diena ir pasaulē zināma un atzīta “Junior Achievement” karjeras izglītības programma 1. – 12.klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Par SIA Liepājas enerģija

SIA Liepājas enerģija  ir dibināta 2005. gadā un  nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājas pilsētā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmums apkalpo gandrīz 700 dzīvojamo māju, kā arī skolas, bērnudārzus, iestādes un uzņēmumus; kopējais Liepājas centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu garums ir 100 kilometri. SIA Liepājas enerģija akcionāri ir AS “Latvenergo” (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA “Enerģijas risinājumi” (10%); uzņēmumā strādā 84 darbinieki.

Papildu informācija:
Kristija Jurkeviča, DALP 5.vidusskolas 9. klases skolniece
Kristīna Timmermane, Liepājas Vlats 1. ģimnāzijas 12. klases skolniece
Agija Tērauda,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 63425673
E-pasts: [email protected]
www.liepajasenergija.lv

facebook.com/Liepajas.energijatwitter.com/Liepajas_energy

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI