Februārī rēķini par siltumenerģiju samazinājušies par 5%

SIA „Liepājas enerģija” apkopojusi informāciju par siltumenerģijas patēriņu un rēķiniem februāra mēnesī, kas ir par 5% mazāks nekā janvārī, neskatoties uz to, ka vidējā āra gaisa temperatūra februārī bija mīnus 2,3C. Kā norāda SIA „Liepājas enerģija” valdes loceklis Ingars Baļčūns, tā ir laba zīme, jo acīmredzot patērētāji arvien lielāku nozīmi piešķir siltumenerģijas taupīšanai un siltummezglu efektīvai izmantošanai.

Uzstādītie mērinstrumenti dod iespēju precīzi fiksēt katras mājas siltumenerģijas patēriņu mēnesī. Februārī patērētāji izlietojuši  par 5% mazāks nekā janvārī. Kā uzsver  SIA „Liepājas enerģija” valdes loceklis Ingars Baļčūns, tad siltumenerģijas patēriņu nosaka vairāki faktori – āra gaisa temperatūra, noregulētā vēlamā temperatūra dzīvokļos un, galvenais, mājas tehniskais stāvoklis. Lai arī tarifs visiem siltumenerģijas patērētājiem ir vienāds, ikmēnēša maksa katrā mājās atšķiras –  pat vairākas reizes.

Laika apstākļu prognozes, neskatoties, ka līdz pat mēneša beigām naktīs sagaidāmi nelieli mīnusi, un ražošanas dati liecina, ka arī martā siltumenerģijas patēriņš samazināsies. Salīdzinot ar šā gada februāri, diennakts izmaksas martā par siltumenerģiju tiek prognozētas par 15–20% mazākas. Kā liecina iepriekšējo gadu pieredze, aprīlī iedzīvotājiem par apkuri būs jāmaksā 40-60% mazāk nekā janvārī.

Ingars Baļčūns aicina aprīlī ekonomēt siltumenerģiju pareizi noregulējot siltummezglus, nevis pilnībā atslēdzot apkuri un salstot, jo iedzīvotājiem jāmaksā tikai par patērēto siltumenerģiju. Siltumenerģijas patēriņš pie +12oC ir aptuveni 4 reizes mazāka nekā pie -6oC.

Tāpat „Latvijas gāzes” sola no jūnija samazināt gāzes cenu, kas arī ļaus siltumenerģijas tarifu samazināt. Tomēr Ingars Baļčūns atzīst,  ka nebūtu prātīgi cerēt uz energoresursu cenu strauju samazinājumu ilgtermiņā. Tomēr turpinot investīciju programmu „Liepājas enerģija” jau šajā gadā plāno palielināt siltumenerģijas ražošanas efektivitāti, kas ļautu samazināt arī tarifu nākamajā apkures sezonā.

Siltumenerģijas tarifs pēdējos gados ir ievērojami palielinājies un tas ir  saistīts ar  straujo energoresursu cenu kāpumu. Kurināmā t.i gāzes cena trīs gadu laikā ir palielinājusies  aptuveni 4 reizes. Diemžēl arī patēriņš joprojām ir pietiekoši liels, kas veido lielus rēķinus par apkuri un karsto ūdeni.  Ja nosiltinātā mājā gada laikā tiek patērēti vidēji 120 – 150 kilovati (kW) siltumenerģijas uz vienu kvadrātmetru, tad Liepājā vidējais rādītājs ir 200 – 250 kW/m2.

Informāciju sagatavoja
SIA “Liepājas enerģija”
lenergija@inbox.lv

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI