Jaunajā Liepājas šķeldas katlumājā uzsāk “karstos” testus

Pirmdien, 11. septembrī, uzņēmuma “Liepājas enerģija” jaunajā šķeldas katlumājā (Slimnīcas ielā 2), aizdedzinot pirmos katlos ievietotos malkas klēpjus un no piegādātājiem saņemot pirmo šķeldas kravu, ir  uzsākta katlu  kurtuvju tehnoloģiskā žāvēšana, lai pēc procesa pabeigšanas varētu uzsākt katlu sildīšanu un veiktu visas nepieciešamās pārbaudes testa režīmā.

“Visi plānotie būvniecības, montāžas un teritorijas labiekārtošanas darbi katlumājas kompleksā norit saskaņā ar grafiku, lai jau pavisam drīz iekārtas varētu pilntiesīgi strādāt un nodrošināt siltumapgādes pakalpojuma piegādi no videi draudzīga kurināmā – koksnes šķeldas. Vēlos pateikt paldies visiem, kas ar lielu atbildību un precizitāti katru dienu veic savu darbu, jo tikai augsta darba kultūra spēj nodrošināt vislabākos rezultātus,” uzsver uzņēmuma “Liepājas enerģija” valdes priekšsēdētājs Jānis Jansons.

Katlumājas būvniecības darbi tika uzsākti aprīļa sākumā, savukārt Spāru svētki tika svinēti jūnija izskaņā.

Īstenojot projektu “Fosilā kurināmā aizstāšana Liepājā”, tiek izbūvēts jauns šķeldas siltumavots, kas apvienos katlumāju Grīzupes ielā 89, Slimnīcas ielā 15 un Slimnīcas ielā 25 siltumapgādes sistēmas vienotā centralizētā siltumapgādes tīklā, pieslēdzot arī jaunus patērētājus. Katlumājas projektēšana un būvniecība uzticēta AS UPB.

Projekta mērķis ir veicināt vietējo atjaunojamo energoresursu izmantošanu centralizētajā siltumapgādē, samazināt vai noturēt siltumenerģijas izmaksas pašreizējā līmenī, kā arī uzlabot katlumājas darbības efektivitāti.

Projekts tiek īstenots ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu. Projekta kopējās investīcijas ir 3 milj. eiro, no tiem kopējie attiecināmie izdevumi: 2,916 milj. eiro. Atbalsta summa: 40,00% no attiecināmajiem izdevumiem, nepārsniedzot 1,166 milj. eiro.

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Ģirne, SIA “Liepājas enerģija” Sabiedrisko attiecību speciāliste

Mob.: +371 26411638, e-pasts: [email protected]

 

 

 

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI