“Liepājas enerģija” aicina piedalīties “Zemes stundā” un ikdienā atbildīgi lietot energoresursus

Rīt, 24. martā, visā pasaulē tiks atzīmēta “Zemes stunda” – viena stunda, kad ikviens, kuram rūp apkārtējā vide un tās saglabāšana, aicināts izslēgt apgaismojumu savā mājoklī vai darba vietā, tādējādi simboliski pievēršot sabiedrības uzmanību vides ilgtspējas jautājumiem. “Liepājas enerģija” piedalīsies iniciatīvā, samazinot apgaismojumu savos ražošanas objektos, un aicina arī citus Liepājas uzņēmumus un iedzīvotājus piedalīties “Zemes stundā”, pārņemot labo praksi atbildīgā energoresursu lietošanā arī ikdienā.

“Zemes stundas” laikā, 24. martā no plkst. 20.30 līdz 21.30, “Liepājas enerģija” izslēgs ēku fasādes apgaismojumu divos objektos – biokoģenerācijas stacijā, Kaiju ielā 33 un gāzes koģenerācijas stacijā, Tukuma ielā 2, kā arī iespēju robežās samazinās elektroenerģijas patēriņu abos objektos, neietekmējot nepārtrauktu un drošu enerģijas ražošanas procesu norisi.

Viens no pasākumiem, kas pakāpeniski tiek ieviests uzņēmumā elektroenerģijas patēriņa samazināšanai, ir energoefektīva apgaismojuma ierīkošana – uzņēmuma biroja telpās pēc spuldžu nomaiņas gadā izdevies panākt 4 420 kWh ietaupījumu. Kopš gada sākuma energoefektīva apgaismojuma sistēma tiek uzstādīta arī biogoģenerācijas un gāzes koģenerācijas stacijās. Uzņēmuma speciālistu veiktie mērījumi liecina, ka elektroenerģijas ietaupījums ražošanas telpās, ņemot vērā tikai telpu apgaismojumam izmantotās stundas, ir no 35 – 60%.

Vides ilgtspēja ir viens no uzņēmuma pamatprincipiem, tāpēc savas darbības laikā “Liepājas enerģija” ir īstenojusi nozīmīgus attīstības projektus, modernizējot ražošanas procesus, iekārtas un infrastruktūru, ievērojami samazinot darbības ietekmi uz apkārtējo vidi, bet klientiem nodrošinot augstvērtīgu un drošu pakalpojumu. 2017. gadā “Liepājas enerģijā” ieviesta  energopārvaldības sistēma atbilstoši standarta LVS EN ISO 50001:2012 prasībām, tādējādi uzņēmums vēl stingrāk definējis savu rīcību energoresursu izmantošanā un energoefektivitātes paaugstināšanā.

Uzņēmums aicina iedzīvotājus iepazīties ar dažiem vienkāršiem nosacījumiem siltumenerģijas taupīšanai ikdienā – pat neliela savas rīcības maiņa ilgtermiņā var sniegt būtisko ieguldījumu mājokļa siltumenerģijas patēriņa samazināšanā un vides ilgtspējā!

Vairāk par iniciatīvu “Zemes stunda” šeit.

Par SIA “Liepājas enerģija”

SIA “Liepājas enerģija”  ir dibināta 2005. gadā un  nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājas pilsētā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmums apkalpo gandrīz 700 dzīvojamo māju, kā arī skolas, bērnudārzus, iestādes un uzņēmumus; kopējais Liepājas centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu garums ir 100 kilometri. SIA “Liepājas enerģija” akcionāri ir AS “Latvenergo” (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA “Enerģijas risinājumi” (10%); uzņēmumā strādā 84 darbinieki.

Papildu informācija:
Agija Tērauda,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 63425673
E-pasts: [email protected]
www.liepajasenergija.lv

facebook.com/Liepajas.energijatwitter.com/Liepajas_energy

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI