Liepājas enerģija noslēgusi plānotos siltumtīklu rekonstrukcijas darbus un centralizētajai siltumapgādei pievienojusi 53 jaunus objektus

Šajā nedēļā SIA Liepājas enerģija speciālisti, līdz ar pieslēguma izbūvi šā gada 53. jaunajam objektam, pilnībā noslēdza 2018. gada plānotos pilsētas siltumtīklu rekonstrukcijas darbus. Kopumā aizvadītajos pavasara, vasaras un rudens mēnešos rekonstruēti siltumtīkli 4,6 km garumā un, pieslēdzot jaunus objektus centralizētajai siltumapgādes sistēmai, izbūvēti 1,4 km siltumtīklu.

Pilnveidojot pilsētas siltumapgādes infrastruktūru un paaugstinot tās drošību, nelieli siltumtīklu posmi kopumā 3,1 km garumā tika rekonstruēti dažādos pilsētas rajonos, bet vērienīgākais rekonstrukciju projekts aizvadītajā vasarā realizēts ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda (ES KF)  līdzfinansējumu, un tā mērķis – veicināt energoefektivitāti un vietējo atjaunojamo energoresursu izmantošanu centralizētajā siltumapgādē.

ES KF līdzfinansētā projekta rekonstrukcijas laikā ar kopējo garumu 1,5 km siltumtīkli tika modernizēti četros objektos – Ugāles ielā posmā no Vaiņodes ielas līdz M. Ķempes ielai, posmā no Vecās ostmalas 40 līdz Vecajai ostmalai 47, posmā no Krūmu ielas 49 līdz Krūmu ielai 57 un posmā no Baznīcas ielas 20 pa Stendera ielu līdz A. Pumpura ielai 10. Rekonstrukcijas galvenie ieguvumi ir augstāka siltumapgādes infrastruktūras drošība un mazāki siltuma zudumi siltumtīklos – plānotais siltuma zudumu samazinājums ir aptuveni 1340 MWh/gadā.

Noslēdzot visus šā gada maģistrālo, sadales un iekškvartālu siltumtīklu rekonstrukcijas darbus, Liepājas siltumapgādes infrastruktūrā atlikuši vien aptuveni 3% nerekonstruētu siltumtrašu; tās plānots modernizēt līdz 2020. gadam.

Arī šajā gadā Liepājas enerģija turpināja centralizētajai siltumapgādei pievienot jaunus objektus – kopskaitā šogad tie bijuši 53, galvenokārt privātmājas un daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas. Iedzīvotājiem un komersantiem, kuri nākotnē plāno arī savā ēkā izmantot centralizētās siltumapgādes pakalpojumu, Liepājas enerģija atgādina, ka  jauna pieslēguma izstrādes un izbūves process ir laikietilpīgs, turklāt izbūves darbus iespējams veikt tikai gada siltajos mēnešos, kad apkures pakalpojums netiek izmantots, līdz ar to jauna objekta pieslēgums jāpiesaka savlaicīgi. Papildu informācija par jaunu pieslēgumu izbūvi šeit.

Par SIA Liepājas enerģija

SIA Liepājas enerģija  ir dibināta 2005. gadā un  nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājas pilsētā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmums apkalpo gandrīz 700 dzīvojamo māju, kā arī skolas, bērnudārzus, iestādes un uzņēmumus; kopējais Liepājas centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu garums ir 100 kilometri. SIA Liepājas enerģija akcionāri ir AS Latvenergo (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA Enerģijas risinājumi (10%); uzņēmumā strādā 84 darbinieki.

Papildu informācija:
Agija Tērauda,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 63425673
E-pasts: [email protected]
www.liepajasenergija.lv

facebook.com/Liepajas.energija; twitter.com/Liepajas_energy

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI