“Liepājas enerģija” uzsāk jauno siltumtīklu izbūves darbu sezonu

 

SIA “Liepājas enerģija” no pirmdienas, 1.aprīļa, oficiāli uzsāk jauno siltumtīklu izbūves darbu sezonu, lai turpinātu pilnveidot pilsētas siltumapgādes infrastruktūru un paaugstinātu tās drošību.  Kopumā 2019. gadā plānots investēt 1.1 milj. eiro centralizētājās siltumtrasēs – rekonstruēt 2.5 km siltumtrases un pieslēgt jaunos klientus ar 2.25 MW kopējo slodzi.

Apkures sezonā no 2018. gada novembra līdz 2019. gada martam vidējā ārgaisa temperatūra bija 3,7 grādi un tas nozīmē, ka pamazām tuvojas apkures sezonas noslēgums. Savukārt vidējā ārgaisa temperatūra 2017./2018. gada apkures sezonā bija 2,5 grādi. Lai gan temperatūra ir augstāka nekā pērn šajā laikā, “Liepājas enerģija” vērš iedzīvotāju uzmanību – laika prognoze arī aprīlī solās būt mainīga. Uzņēmums aicina iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt pilnīgas apkures atslēgšanas nepieciešamību un iesaka izmantot ēku ISM nodrošinātās priekšrocības – ja siltummezglā pareizi ieregulēti attiecīgie parametri, tad, ārgaisa temperatūrai sasniedzot ieregulēto atzīmi, apkures sistēma automātiski atslēgsies un ēka netiks apkurināta, savukārt, ja ārgaisa temperatūra pazemināsies, sistēma atkal ieslēgsies un mājokļos tiks nodrošināta komfortabla temperatūra.

 

“Liepājas enerģija” aicina iedzīvotājus pavasarī un vasarā ieplānot dažādus energoefektivitātes pasākumus – logu, durvju nomaiņu, sienu siltināšanu, jumta un pagrabstāva remontu, radiatoru nomaiņu, lai nākamajā apkures sezonā siltumenerģijas patēriņš būtu gudrs un ekonomisks. Tāpat vasaras laikā ieteicama profesionāla ēkas individuālā siltummezgla un iekšējās apkures sistēmas tehniskā apkope.

 

Iedzīvotājiem un komersantiem, kuri nākotnē plāno arī savā ēkā izmantot centralizētās siltumapgādes pakalpojumu, “Liepājas enerģija” atgādina, ka  jauna pieslēguma izstrādes un izbūves process ir laikietilpīgs, turklāt izbūves darbus iespējams veikt tikai gada siltajos mēnešos, kad apkures pakalpojums netiek izmantots, līdz ar to jauna objekta pieslēgums jāpiesaka savlaicīgi.

 

 

Papildu informācija:
Zane Ģirne, Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 63425673
Mob.: +371 26411638
E-pasts: [email protected]
www.liepajasenergija.lv

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI