Nākotnes izaicinājumu nedēļas ietvaros jaunieši sniedz savu redzējumu darba organizācijas procesos

Šodien, 24. maijā, SIA Liepājas enerģija galvenajā ražotnē viesojās Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas 10. klases skolēni, kuri ģimnāzijas un SEZ Liepājas ostas pārvaldes īstenotajā kopprojektā “Nākotnes izaicinājumu nedēļa” iepazinās ar siltumapgādes uzņēmuma ražošanas procesiem, kā arī paši iejutās speciālistu lomā, vērtējot un sniedzot savus priekšlikumus šķeldas analīzes darba organizācijā.

Viesošanās laikā Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas jaunieši iepazina ražotni un iekārtas, kas ikdienā nodrošina siltumenerģijas ražošanu un piegādi uzņēmuma klientiem, šķeldas un ķīmijas laboratorijās noskaidroja, kādi sagatavošanas darbi, mērījumi un analīzes ik dienas nepieciešams veikt, lai nodrošinātu augstvērtīgu pakalpojuma ražošanu un piegādi. Skolēni prezentēja arī sagatavoto mājas darbu – prezentāciju par “Liepājas enerģiju”.

Tikšanās laikā īpaša uzmanība tika pievērsta atjaunojamajam energoresursam – koksnes šķeldai, kas ir Liepājas enerģijas galvenais energoresurss, un kura kvalitātei uzņēmuma speciālisti dienu dienā seko līdzi, lai siltumenerģijas ražošanā tiktu izmantots iespējami augstvērtīgāks energoresurss. Jauniešu uzdevums bija izvērtēt un sniegt savas idejas par to, kā no 90 kubikmetru lielas šķeldas kravas iegūt  3 litru paraugu tā, lai tas atspoguļotu visas kravas īpašības.

Jaunieši, meklējot risinājumu, piedāvāja šķeldas analīzi veikt speciāli apmācītam darbiniekam vai izdomāt mehānisku iekārtu, kas varētu aizstāt manuālu darbu. Ikdienā, veicot šķeldas analīzi – mitruma, piemaisījumu un pelnu procentuālās attiecības –, Liepājas enerģija vadās pēc apstiprinātām metodikām.

Nākotnes izaicinājumu nedēļa norisinājās jau otro gadu, un tās mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar vietējiem uzņēmumiem, tajos pārstāvētajām profesijām un kompetencēm, kurām ir jāpiemīt konkrēto jomu speciālistiem. Projekta ietvaros jaunieši uzklausīja vairāku pilsētas uzņēmumu pieredzes stāstus, apmeklēja Liepājas uzņēmumus, vērtējot to darbību un risionot dažādas darba organizācijas situācijas. Papildu informācija par projektu šeit.

Attēli no jauniešu vizītes ražotnē šeit.

Par SIA Liepājas enerģija

SIA Liepājas enerģija  ir dibināta 2005. gadā un  nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājas pilsētā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmums apkalpo gandrīz 700 dzīvojamo māju, kā arī skolas, bērnudārzus, iestādes un uzņēmumus; kopējais Liepājas centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu garums ir 100 kilometri. SIA Liepājas enerģija akcionāri ir AS “Latvenergo” (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA “Enerģijas risinājumi” (10%); uzņēmumā strādā 84 darbinieki.

Papildu informācija:
Agija Tērauda,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 63425673
E-pasts: [email protected]
www.liepajasenergija.lv

facebook.com/Liepajas.energijatwitter.com/Liepajas_energy

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI