Novembrī siltumenerģija patērēta vienmērīgi

Lai gan liela daļa SIA “Liepājas enerģijas” klientu apkures sezonu izvēlējās uzsākt jau oktobrī, tomēr novembris uzskatāms par pirmo apkures sezonas mēnesi, kad klienti siltumenerģiju nepārtraukti izmantojuši visa mēneša garumā. Kopējais liepājnieku siltumenerģijas patēriņš aizvadītajā mēnesī bija 25 164 megavatstundas (MWh).

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtajiem datiem, novembrī vidējā ārgaisa temperatūra Liepājā bija +5,3 °C, kas ir par 2 grādiem augstāka nekā gadu iepriekš novembrī, kad vidējā gaisa temperatūra bija +3,2 grādi. Kopējais siltumenerģijas patēriņš pilsētā novembrī bija 25 164 MWh, kas attiecībā pret 2016. gada novembra patēriņu ir par 10% mazāks.

Novembrī vidējais daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumenerģijas patēriņš bijis 0,0125 MWh par kvadrātmetru. Kā ierasts, zemāks siltumenerģijas patēriņš vērojams ēkās, kurās veikti pilnīgi vai daļēji energoefektivitātes pasākumi. Tā, piemēram, pilnībā renovētās ēkās siltumenerģijas patēriņš ir vidēji par 48% zemāks nekā vidējais patēriņš pilsētā. Savukārt ēkās, kur nav veikti nekādi energoefektivitātes pasākumi, siltumenerģijas patēriņš ir pat par 18% augstāks nekā vidējais patēriņš pilsētā. “Liepājas enerģija” aicina klientus pievērst uzmanību saviem mājokļiem, īstenojot dažādus energoefektivitātes pasākumus, tādējādi samazinot siltumenerģijas patēriņu, kas atpoguļosies arī kopējās visas ēkas apkures izmaksās. Detalizētu informāciju par centralizētajai siltumapgādes sistēmai pieslēgto daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumenerģijas patēriņu iespējams aplūkot uzņēmuma mājas lapā šeit.

“Liepājas enerģija” arī atgādina, ka līdz ar dzīvojamo ēku aprīkošanu ar telemetrijas sistēmu, kas ļauj sekot līdzi siltumenerģijas patēriņam, namu apsaimniekotāji var tiešsaistē var saņemt informāciju par tekošo siltumenerģijas patēriņu un iegūtos datus izmantot ēkas iekšējā siltummezgla regulēšanai, kas attiecīgi ļaus efektīvāk patērēt siltumenerģiju.

Par SIA “Liepājas enerģija”

SIA “Liepājas enerģija”  ir dibināta 2005. gadā un  nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājas pilsētā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmums apkalpo gandrīz 700 dzīvojamo māju, kā arī skolas, bērnudārzus, iestādes un uzņēmumus; kopējais Liepājas centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu garums ir 100 kilometri. SIA “Liepājas enerģija” akcionāri ir AS “Latvenergo” (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA “Enerģijas risinājumi” (10%); uzņēmumā strādā 84 darbinieki.

Papildu informācija:
Agija Tērauda,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 63425673
E-pasts: agija.terauda@liepajasenergija.lv
www.liepajasenergija.lv

facebook.com/Liepajas.energijatwitter.com/Liepajas_energy

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI