Radošo dienu “Ceļā uz klimata neitralitāti” ietvarā grafiti mākslinieki apgleznos Liepājas enerģijas katlumāju fasādes

Laika posmā no 28. augusta līdz 30. augustam trīs no uzņēmuma “Liepājas enerģija” autonomajām katlumājām iegūs jaunu vizuālo identitāti, jo radošo dienu “Ceļā uz klimata neitralitāti” ietvaros grafiti mākslinieki uz katru no ēkām radīs tēmai atbilstošu mākslas darbu.

Grafiti mākslinieki – Rinalds Vanadziņš, Haralds Dravnieks un Jevgeņija Bikti apgleznos katlumājas fasādi Lazaretes ielā 8B, Atmodas Bulvārī 10B un Ģenerāļa Baloža ielā 11B .

Radošo dienu “Ceļā uz klimata neitralitāti” idejas autore un šī pasākuma organizatore ir Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas skolniece, “Junior Achievement Latvia” līderu programmas dalībniece Tīna Bule, kas 2022. gada oktobrī izcīnīja uzvaru Liepājas Attīstības platformas YOU+ veidotajā hakatonā “pilsētvide”.

Tīna Bule: “Šī ideja man radās hakatona laikā. Liepājā ir tik daudz ēkas, kas apzīmētas ar krāsu flakoniņiem un tas man lika aizdomāties par to, ka ir cilvēki, kam tas ir hobijs un viņiem patīk to darīt, tāpēc mans risinājums bija uztaisīt grafiti festivālu pašiem māksliniekiem, lai viņi var veidot kontrolētu/ atļautu grafiti. Manuprāt daudziem ir uzskats, ka grafiti vai ielu māksla ir kā tāds nesmuks “apķēpājums”, bet mans mērķis ir popularizēt, ka ar šo mākslu var izpausties, zīmējot arī skaistus un ar vēstījumu veidotus darbus. Projekta izstrādes procesā uzrunāju Liepājas enerģiju, jo uzzināju par uzņēmuma autonomajām katlumājām, kas man likās perfekts ēkas tips, lai veidotu šos zīmējumus. Uzņēmums bija atvērts un ļoti pretimnākošs šādam pasākumam. Veidojot šo festivālu, tēma “Ceļā uz klimata neitralitāti” radās, balstoties uz uzņēmuma nozari.”

Radošo dienu noslēgumā, 30. augustā, plkst. 17.00 notiks labākā grafiti mākslinieka apbalvošana, kā arī tiks pasniegtas uzņēmuma “Liepājas enerģija” un “Graffiti shop Tribal” simpātijas balva.

Mākslas darbus vērtēs žūrija piecu cilvēku sastāvā un tajā darbosies – “Liepājas enerģija” valdes priekšsēdētājs Jānis Jansons, Liepājas pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule, grafiti lietpratēji Dainis Rudens un KIWIE, kā arī AS “CleanR Grupa” valdes locekle Agita Baltbārde.

Radošās dienas “Ceļā uz klimata neitralitāti” atbalsta “Liepājas enerģija”, “Vides pakalpojumu grupa”, “SIA Baltijas celtniecības sastatnes”, “Attīstības platforma YOU+”, kā arī “Junior Achievement Latvia”.

 

Papildu informācija:

Radošo dienu “Ceļā uz klimata neitralitāti” idejas autore Tīna Bule

Tālrunis: +371 27827185, e-pasts: [email protected]

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Ģirne, SIA “Liepājas enerģija” Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālrunis: +371 26411638, e-pasts: [email protected]

 

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI