Rudens un jaunā apkures sezona tuvojas

Lai arī pagājušajā nedēļā visā Latvijā tika uzstādīti un pārspēti siltuma rekordi, un šis septembris, iespējams, ir viens no siltākajiem Latvijas vēsturē, tomēr aizvadītās brīvdienas un turpmākās laika prognozes liecina, ka ir iestājies rudens, un tas liek atcerēties par gaidāmo apkures sezonu, kurai jāsagatavojas savlaicīgi.

Liepājā apkures sezona ierasti sākas oktobra otrajā pusē, bet jau šobrīd atsevišķi klienti izvēlējušies uzsākt siltumenerģijas pakalpojuma lietošanu. Ēku individuālie siltummezgli un precīzi ieregulēti rādījumu tajā ļauj namu iedzīvotājiem siltumenerģijas pakalpojuma lietojumu uzsākt jebkurā sev vēlamākajā laikā. Lai, iestājoties vēsākiem laikapstākļiem, mājokļos būtu silti un komfortabli, ēkas individuālajā siltummezglā siltuma padeve jāieregulē tā, lai pie noteiktas ārgaisa temperatūras (piemēram, +12 grādiem) patērētais siltumenerģijas apjoms būtu minimāls, nodrošinot izvēlēto iekštelpu komforta temperatūru.  Siltummezglu automātika paredz, ka pie augstākas ārgaisa temperatūras (piemēram, virs +12 grādiem) siltummezgls izslēgsies un siltumenerģija netiks patērēta, bet pie zemākas ārgaisa temperatūras siltumenerģijas patēriņš palielināsies, lai joprojām nodrošinātu iedzīvotāju izvēlēto komforta temperatūru iekštelpās.

Domājot par brīdi, kad uzsākt ēkas apsildi, SIA “Liepājas enerģija” aicina atcerēties arī vienkāršu, bet būtisku fizikālu īpašību – ja ēkas apsilde tiks uzsākta brīdī, kad mājas ārsienas vēl nebūs paguvušas atdzist, patērētās siltumenerģijas apjoms būs mazāks nekā tad, ja apsilde tiks uzsākta tikai tad, kad ēka būs atdzisusi un tās uzsildīšanai būs nepieciešams krietni lielāks siltumenerģijas apjoms. Lēmums par apkures sezonas uzsākšanu nemainīgi ir pašu iedzīvotāju ziņā – lai pieslēgtu apkuri, ir jāvēršas pie savas mājas apsaimniekotāja vai pārstāvja, kurš ir tieši atbildīgs par apkures nodrošināšanu ēkā.

Tāpat uzņēmums aicina iedzīvotājus un namu apsaimniekotājus pirms apkures sezonas sākuma pārbaudīt ēku siltummezglu un iekšējās apkures sistēmas darbību, un nepieciešamības gadījumā veikt profesionālu tehnisko apkopi. Arī īstenotie energoefektivitātes pasākumi sniegs ieguvumu, samazinot ēkas apsildei nepieciešamo siltumenerģijas apjomu. Ieteikumi apkures sezonas uzsākšanai skatāmi šeit.

Arī “Liepājas enerģija” vasaras mēnešos veica ražošanas iekārtu un katlu māju tehnisko apkopi, kā arī rekonstruēja siltumtīklu cauruļvadus, lai apkures sezonā saviem klientiem nodrošinātu stabilu un nepārtrauktu siltumapgādes pakalpojumu. Līdz jaunās apkures sezonas sākumam uzņēmums būs rekonstruējis apmēram 5,5 km siltumtīklu, tādējādi ar mūsdienīgiem un augstvērtīgiem cauruļvadiem modernizēti būs jau 97% no visiem pilsētas siltumtīkliem.

 

Par SIA “Liepājas enerģija”

SIA “Liepājas enerģija”  ir dibināta 2005. gadā un  nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājas pilsētā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmums apkalpo gandrīz 700 dzīvojamo māju, kā arī skolas, bērnudārzus, iestādes un uzņēmumus; kopējais Liepājas centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu garums ir 100 kilometri. SIA “Liepājas enerģija” akcionāri ir AS “Latvenergo” (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA “Enerģijas risinājumi” (10%); uzņēmumā strādā 84 darbinieki.

Papildu informācija:
Agija Tērauda,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 63425673
E-pasts: [email protected]
www.liepajasenergija.lv

facebook.com/Liepajas.energijatwitter.com/Liepajas_energy

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI