Siltumenerģijas patēriņš aizvadītā gada pēdējā mēnesī

Aizvadītā gada pēdējā mēnesī, kas pārsteidza ar augsto nokrišņu daudzumu, ārgaisa temperatūru svārstības bija minimālas un līdz ar to arī pilsētnieku patērētais siltumenerģijas apjoms bija vienmērīgs visa decembra garumā. Kopā Liepājā decembrī patērētas 30 270 megavatstundas (MWh) siltumenerģijas.

Decembris ārgaisa temperatūras un SIA Liepājas enerģija klientu patērētās siltumenerģijas apjoma ziņā bijis līdzīgs 2016. gada decembrim. Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtajiem datiem, decembrī vidējā ārgaisa temperatūra Liepājā bija +3,4 °C, kas ir par 0,4 grādiem augstāka nekā gadu iepriekš decembrī, kad vidējā gaisa temperatūra bija +3,0 grādi. Kopējais siltumenerģijas patēriņš pilsētā decembrī bija 30 270 MWh, kas ir teju identisks 2016. gada decembra siltumenerģijas patēriņam, kad tas bija 30 109 MWh. Savukārt salīdzinot pērnā gada decembri un novembri, vidējai ārgaisa temperatūrai pazeminoties par 2,3 grādiem, patērētās siltumenerģijas apjoms decembrī palielinājās par 20%.

Decembrī vidējais daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumenerģijas patēriņš bijis 0,0153 MWh par kvadrātmetru. Zemāks siltumenerģijas patēriņš vērojams ēkās, kurās veikti pilnīgi vai daļēji energoefektivitātes pasākumi. Tā, piemēram, pilnībā renovētās ēkās siltumenerģijas patēriņš decembrī bijis par 45% zemāks nekā vidējais patēriņš pilsētā. Savukārt ēkās, kur nav veikti nekādi energoefektivitātes pasākumi, siltumenerģijas patēriņš aizvadītajā mēnesī bijis aptuveni par 18% augstāks nekā vidējais patēriņš pilsētā. Liepājas enerģija aicina klientus pievērst uzmanību saviem mājokļiem, īstenojot dažādus energoefektivitātes pasākumus, tādējādi samazinot siltumenerģijas patēriņu, kas atpoguļosies arī kopējās visas ēkas apkures izmaksās. Detalizētu informāciju par centralizētajai siltumapgādes sistēmai pieslēgto daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumenerģijas patēriņu iespējams aplūkot uzņēmuma mājas lapā šeit.

Par SIA Liepājas enerģija

SIA Liepājas enerģija  ir dibināta 2005. gadā un  nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājas pilsētā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmums apkalpo gandrīz 700 dzīvojamo māju, kā arī skolas, bērnudārzus, iestādes un uzņēmumus; kopējais Liepājas centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu garums ir 100 kilometri. SIA Liepājas enerģija akcionāri ir AS “Latvenergo” (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA “Enerģijas risinājumi” (10%); uzņēmumā strādā 84 darbinieki.

Papildu informācija:
Agija Tērauda,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 63425673
E-pasts: [email protected]
www.liepajasenergija.lv

facebook.com/Liepajas.energijatwitter.com/Liepajas_energy

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI