Siltumenerģijas tarifs Liepājā akcīzes nodokļa dēļ nepalielināsies

SIA „Liepājas enerģija” valdes loceklis

 

Pilsētas siltumražošanas uzņēmums SIA „Liepājas enerģija” jauno apkures sezonu gaida ar bažām, aktīvi sekojot līdzi gāzes cenas kāpumam un valdības lēmumiem, kā arī aktīvi turpina iesāktos investīciju projektus.

 

No aprīļa ik mēnesi palielinās gāzes cena, kas nenoliedzami ietekmē siltumenerģijas tarifu. Gāzes cena sastāda aptuveni 70%  no siltumenerģijas tarifa. Ja iepriekšējā apkures sezonā gāzes cena lielajiem patērētājiem bija LVL 149, 85 +PVN par 1000 m3, tad jau jūlijā gāzes cena ir LVL 245,45 +PVN par 1000 m3. Attiecīgi siltumenerģijas tarifs iedzīvotājiem pagājušajā apkures sezonā LVL. 38,92 +PVN 10%, bet jūlijā jau LVL. 54,98 +PVN 10%.

 

Neskatoties uz gāzes cenas kāpumu jūlijā salīdzinot ar jūniju, kas saistīts ar akcīzes nodokļa piemērošanu, siltumenerģijas tarifs ir palicis nemainīgs. Tas iespējams pateicoties jaunuzbūvētajai Koģenerācijas stacijai Tukuma ielā 2a, kas  ir viena no efektīvākajām Latvijā un arī Baltijas valstīs.  Jaunā stacija ļaus siltumenerģijas tarifu samazināt par aptuveni 7% jeb precīzāk klienti neizjutīs piemēroto akcīzes nodokli gāzei, kas stājas spēkā šā gada 1. jūlijā.

 

Siltumenerģijas cenu patērētājiem nopietni ietekmētu arī samazinātās PVN likmes atcelšana siltumenerģijai, par ko  diskutē valdībā. Tas  nozīmētu, ka līdzšinējo 10% vietā, iedzīvotāji maksātu PVN 21% apmērā.

 

Šobrīd ir grūti prognozēt kāda būs gāzes cena rudenī un kādi būs valdības lēmumi, kas vistiešāk ietekmē saražotās siltumenerģijas cenu. Tas ko no savas puses dara un turpinās darīt siltumražošanas uzņēmums „Liepājas enerģija” ir investīcijas modernās tehnoloģijās, kas ļauj palielināt siltumenerģijas ražošanas efektivitāti, samazināt kurināmā patēriņu un gāzes kā kurināmā cenas ietekmi uz siltumenerģijas tarifu.

 

Nākotnē ievērojamus efektivitātes uzlabojumus dos arī maģistrālo siltumtīklu rekonstrukcija ar ES Kohēzijas fonda finansiālu atbalstu un plānotā biomasas koģenerācijas stacija, kuru paredzēts uzbūvēt 2011./2012. gadā. Ar biomasu jeb šķeldu darbināma koģenerācijas stacija ļaus ne tikai efektīvi saražot pilsētai nepieciešamo siltumenerģiju, bet arī ievērojami samazināt dabas gāzes īpatsvaru siltumražošanā. Plānots, ka jaunā stacija saražos līdz pat 65% no visa Liepājai nepieciešamā siltumenerģijas daudzuma. Viennozīmīgi tas ļaus samazināt arī siltumenerģijas tarifu.

 

SIA „Liepājas enerģija” ir dibināta 2005. gadā, kad pārņēma tuvu sabrukumam esošo pilsētas siltumapgādes sistēmu, lai varētu uzsākt  pilsētas siltumapgādes sistēmas restrukturizāciju, kā arī nodrošināt siltumapgādes turpmāko attīstību un kvalitatīvu siltumapgādes pakalpojumu sniegšanu Liepājas pilsētā.  Jau no pirmās darbības dienas uzņēmums veic pārdomātas investīcijas, lai ne tikai sakārtotu pilsētas siltumapgādi, bet arī to attīstītu, veidotu konkurētspējīgu un draudzīgu klientam.

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI