Siltumenerģijas tarifs Liepājā turpina samazināties

Novembrī SIA „Liepājas enerģija” siltumenerģijas tarifs būs 38,92 Ls/ MWh +PVN.( pagājušā gada rudenī siltumenerģijas tarifs Liepājā 58,37 Ls/MWh + PVN). Tas ir aptuveni par 34% zemāks nekā pagājušā gada rudenī. Tas saistīts gan ar kurināmā cenu, gan ar līdz šim veiktajiem uzlabojumiem. Lai arī uzņēmums veiks investīcijas, lai samazinātu tarifu, to būtiski  var samazināt, tikai turpinot investēt siltumapgādes sistēmas sakārtošanā un modernizācijā. 

 

„Liepājas enerģija” galvenais uzdevums ir siltumenerģijas ražošana un piegāde lietotājiem par ekonomiski pamatotu cenu, ar viss mazākiem zudumiem, visdrošākā veidā. No 2005. gada līdz 2008. gadam SIA „Liepājas enerģija” attīstībā investējusi aptuveni 5 miljonus latu, kas ļāvis siltumenerģijas tarifu samazināt par 13 latiem par vienu megavatstundu, neatkarīgi no gāzes cenas. Palielināta siltumapgādes sistēmas efektivitāte par 14% un lietderības koeficents par 8%, bet samazināti zudumi par 11% un  kurināmā patēriņš par 27%.

 

Kā pastāstīja SIA „Liepājas enerģija” valdes loceklis Andris Štāls, turpinās darbs un pēc vienošanas noslēgšanas par parādu nomaksu tiek apkurei pievienoti nami, kurus apsaimnieko namu pārvaldes „Jaunliepāja” un „Karosta”. Tomēr pieslēgšana notiks tikai tiem namiem, kuriem tomēr arī turpmāk tiks veikta pastiprināta kontrole. Gadījumos, ja netiks pildītas parādsaistības vai veikti tekošie maksājumi, var tikt lemts jautājums par namu atslēgšanu no centralizētās siltumpadeves.

 

Andris Štāls uzsver, ka prieki par apkures pieslēgšanu var būt īsi, ja netiks veikti regulārie ikmēneša maksājumi. Negodīgie nemaksātāji apdraud mājas godprātīgo maksātāju iespēju saņemt siltumenerģiju, bet pieļaujot šādas situācijas turpināšanos, tas varētu atstāt negatīvas sekas uz Liepājas siltumapgādes drošību un nepārtrauktību.

 

Siltumenerģijas taupīšana un regulāri norēķini par patērēto siltumu ir patērētāju atbildība. SIA „Liepājas enerģija” valdes loceklis Andris Štāls norāda, ka jāturpina siltumapgādes sistēmas sakārtošana un arī patērētājiem jāturpina   energoefektivitātes programmas, kas ļauj samazināt siltumenerģijas patēriņu un ikmēneša maksājumus, ko vistiešāk ietekmē siltumenerģijas patēriņš un ēku energoefektivitāte.   Jau iepriekšējā apkures sezona pierādīja, ka mājās, kurās ir veikti energoefektivitātes pasākumi par siltumu maksā pat uz pusi mazāk nekā namos, kur nekas nav darīts.

 

Ne mazāk svarīgs priekšnoteikums veiksmīgai un drošai apkures sezonai ir regulāri un precīzi norēķini par patērēto siltumenerģiju. Parādi par patērēto siltumenerģiju ir nopietns drauds visai pilsētas siltumapgādei. SIA „Liepājas enerģija” nedrīkst pieļaut situāciju, ka parādnieku dēļ cietīs godīgie siltumenerģijas patērētāji.

 

„Liepājas enerģijas” galvenais mērķis ir sakārtot siltumapgādes sistēmu pilsētā, kā rezultātā panāktu konkurētspējīgāku siltumenerģijas tarifu. Uzņēmums ir definējis savu nostāju – sniegt iedzīvotājiem kvalitatīvus siltuma apgādes pakalpojumus par iespējami zemāku cenu, jo apzinās, ka ekonomiskā situācija valstī ir sarežģīta un sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem pret saviem klientiem ir jāizturas sociāli atbildīgi – uzņēmuma interesēs nav pēc iespējas vairāk nopelnīt iespējami īsākā laikā, bet gan savu iespēju robežās atbalstīt savus klientus.

 

Informāciju sagatavoja

SIA „Liepājas enerģija”

lenergija@inbox.lv

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI