Šodien apkures sezonu noslēdz daļa izglītības iestāžu

Lai gan aprīļa pēdējā dienā sagaidījām īsti vasarīgu laiku un pērkona negaisu, tomēr diennakts vidējā ārgaisa temperatūra aprīlī reti pārsniedza +10 grādu atzīmi, un liela daļa pilsētnieku turpina izmantot siltumapgādes pakalpojumu. Šodien apkures sezonu noslēdz 16 no 42 Liepājas izglītības iestādēm, bet kopumā sezonu noslēguši 56% no visiem SIA “Liepājas enerģija” klientiem.

Atsevišķi klienti siltumapgādes pakalpojuma izmantošanu pārtrauca jau aizvadītā mēneša vidū, bet tieši aprīļa pēdējo nedēļu var uzskatīt par brīdi, kad pilsētā pakāpeniski sāk noslēgties apkures sezona. Līdz 3. maijam apkures sezonu noslēguši klienti 549 dzīvojamajās, izglītības iestāžu un komercobjektu ēkās. Lielākā daļa no šīm ēkām ir SIA “Liepājas namu apsaimniekotājs” (LNA) pārvaldītas ēkas;  LNA aprīļa beigās plānveidīgi uzsāka apkures sezonas noslēgumu un līdz šim to ir īstenojusi jau 75% no visām pārvaldītajām ēkām. Savukārt visnesteidzīgāk apkures sezonu noslēdz privātmāju īpašnieki.

Aizvadītais aprīlis bija siltākais aprīlis pēdējo četru gadu laikā; atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtajiem datiem vidējā aprīļa diennakts temperatūra bija +7,5 grādi (pērn +4,3 grādi). Aizvadītajā mēnesī liepājnieki patērējuši 16 455 megavatstundas siltumenerģijas, kas ir par 55% mazāk nekā šā gada martā, kad vidējā diennakts ārgaisa temperatūra Liepājā bija vien -1,6 grādi.

“Liepājas enerģija” aicina iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt pilnīgas apkures atslēgšanas nepieciešamību un iesaka izmantot ēku ISM nodrošinātās priekšrocības – ja siltummezglā pareizi ieregulēti attiecīgie parametri, tad, ārgaisa temperatūrai sasniedzot ieregulēto atzīmi, apkures sistēma automātiski atslēgsies un ēka netiks apkurināta, savukārt, ārgaisa temperatūrai pazeminoties, sistēma atkal ieslēgsies un mājokļos tiks nodrošināta komfortabla temperatūra. Lai gan apkures sezona tuvojas noslēgumam, tieši katras mājas iedzīvotāji un namu apsaimniekotāji paši nosaka brīdi, kad atslēgt apkuri ēkai; SIA “Liepājas enerģija” objektiem nodrošina pakalpojuma pieejamību visa gada garumā neatkarīgi no laikapstākļiem.

Uzņēmums arī atgādina, ka tuvojoties vasarai, iedzīvotāji var parūpēties par savu namu, lai nākamajā apkures sezonā lietderīgāk un efektīvāk izlietotu siltumenerģiju. Vasaras sezonā iespējams veikt ēkas ISM un iekšējās apkures sistēmas tehnisko apkopi, pārveidot to par horizontālo siltuma sadales sistēmu, izveidot individuālo patēriņa uzskaiti dzīvokļiem, daļēji vai pilnībā nosiltināt māju, kā arī veikt citus energoefektivitātes pasākumus.

Par SIA “Liepājas enerģija”

SIA “Liepājas enerģija”  ir dibināta 2005. gadā un  nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājas pilsētā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmums apkalpo gandrīz 700 dzīvojamo māju, kā arī skolas, bērnudārzus, iestādes un uzņēmumus; kopējais Liepājas centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu garums ir 100 kilometri. SIA “Liepājas enerģija” akcionāri ir AS “Latvenergo” (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA “Enerģijas risinājumi” (10%); uzņēmumā strādā 84 darbinieki.

Papildu informācija:
Agija Tērauda,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 63425673
E-pasts: [email protected]
www.liepajasenergija.lv

facebook.com/Liepajas.energijatwitter.com/Liepajas_energy

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI