Tapis informatīvi izglītojošs apmācību līdzeklis par enerģiju un energoefektivitāti

SIA “Liepājas enerģija” sadarbībā ar biedrības “Latvijas zinātnes centru apvienība” zinātkāres centru “ZINOO Liepāja” izstrādājusi zinātnisko un tehnisko eksperimentu nodarbības 6. līdz 12. klašu skolēniem par enerģijas veidiem, energoresursu iegubi un to apriti. Nodarbību saturu prezentēšana norisināsies jau 20.aprīlī “Liepājas enerģijas” Atvērto durvju dienā, bet ikdienā nodarbības pieejamas zinātkāres centrā “ZINOO Liepāja”.

Projekts “Enerģijas ieguve un aprite. Zinātnisko un tehnisko eksperimentu nodarbības 6.–12. klases skolēniem” īstenots ar mērķi iepazīstināt skolēnus ar enerģijas nozari, sākot no dažādu enerģijas un energoresursu iepazīšanas līdz siltumenerģijas ražošanas procesiem, to ietekmi uz apkārtējo vidi un katra individuālajām iespējām energoefektivitātes paaugstināšanā.

Agija Tērauda, “Liepājas enerģijas” sabiedrisko attiecību speciāliste: “Liepājas enerģijai jau kopš tās darbības sākuma ir nozīmīgs vides ilgtspējas aspekts, tādēļ uzņēmums nepārtraukti pilnveido savu darbību šajā jomā, kā arī vēlas sabiedrībā – īpaši bērnos un jauniešos – veicināt izpratni par apkārtējās vides aizsardzības nepieciešamību un mūsu katra ikdienas darbībām un paradumiem, kas var paaugstināt vides ilgtspēju visdažādākajos aspektos. Šādi radās ideja par nodarbību satura izveidi skolēniem saistībā ar enerģiju.”

Zinātnisko un tehnisko eksperimentu nodarbībām izstrādāti darba materiāli un darba lapas cauruļu un ēku siltināšanai, darba lapas un uzskates materiāli dažādu energoresursu iepazīšanai, kā arī interaktīva spēle, kas attaino pilnu “zaļās” enerģijas ieguves, ražošanas un pārvades ciklu.

Mazie un lielie liepājnieki aicināti iepazīties ar izstrādātajām nodarbībām un pašiem piedalīties to izpildē jau 20.aprīlī “Liepājas enerģijas” Atvērto durvju dienā. Plašāka informācija par pasākumu šeit. Savukārt par dalību nodarbībās aicinām interesēties zinātkāres centrā ZINOO, kas turpmāk nodarbības iekļaus savā ikdienā un nometnēs piedāvāto nodarbību klāstā.

 

Par SIA “Liepājas enerģija”

SIA “Liepājas enerģija”  ir dibināta 2005. gadā un  nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājas pilsētā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmums apkalpo gandrīz 700 dzīvojamo māju, kā arī skolas, bērnudārzus, iestādes un uzņēmumus; kopējais Liepājas centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu garums ir 98 kilometri. SIA “Liepājas enerģija” akcionāri ir AS “Latvenergo” (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA “Enerģijas risinājumi” (10%); uzņēmumā strādā ap 90 darbinieku.

Papildu informācija:
Agija Tērauda,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 63425673
E-pasts: agija.terauda@liepajasenergija.lv
www.liepajasenergija.lv

facebook.com/Liepajas.energijatwitter.com/Liepajas_energy

Atgriezties

PIESAKIES KONSULTĀCIJAI